remont

i

Autor: geralt/pixabay.com

Szczecińscy fachowcy mają sporo wolnych terminów. "Boom" w budowlance powoli się kończy

2022-11-03 12:15

Do niedawna ekipy, która postawi nam dom lub wykona remont mieszkania szukaliśmy ze świecą. Obecnie sytuacja się odwraca. To fachowcy czekają na telefon od potencjalnych zleceniodawców i mają mnóstwo wolnych terminów. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Dlaczego kalendarze ekip remontowych są puste?

Żeby skorzystać z usług tych najlepszych specjalistów, trzeba było uzbroić się w cierpliwość, bo termin oczekiwania to był jakieś 6-7 miesięcy, a zdarzały się przypadki, np. wśród dekarzy, że czekać było trzeba nawet rok. Niektórzy fachowcy wręcz odmawiali realizacji zleceń, bo nie mieli czasu na ich wykonanie. W tej chwili jest natomiast tak, że tak naprawdę można umawiać dekarza z dnia na dzień. Pamiętajmy, że jeżeli pojawiają się takie luki w terminarzach, to mamy bardzo szerokie pole do negocjacji cen za wykonanie usług - mówi Mirosław Król, ekspert szczecińskiego rynku nieruchomości.

Zastój obserwujemy w całym sektorze remontowo-budowlanym.

Te ekipy były mocno wykorzystywane przy inwestycjach prywatnych budów domów, a tych jest obecnie dużo mniej. Deweloperzy również zwolnili tempo albo wręcz wstrzymali swoje inwestycje, czekając na lepsze czasy, a więc przede wszystkim na spadek cen materiałów. 

Zdaniem eksperta w przyszłym roku ceny materiałów mogą w przyszłym roku jeszcze bardziej.