Pogotowie ratunkowe podsumowuje Wszystkich Świętych 2024 na Pomorzu Zachodnim
Jak zaznaczają od razu służby, dane odnoszą się do całego weekendu od 1 do 3 listopada 2024. W samym Szczecinie pogotowie ratunkowe otrzymało 270 zadysponowań na terenie miasta.
- W tym czasie medycznych czynności ratunkowych dokonywano najczęściej w przypadkach: urazów, nagłego zatrzymań krążenia, zasłabnięć, zaostrzenia chorób układu krążenia, problemów kardiologicznych - przekazała Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
Pogotowie ratunkowe podsumowuje Wszystkich Świętych 2024 w Szczecinie
Podczas weekendu Wszystkich Świętych pogotowie ratunkowe na terenie województwa zachodniopomorskiego wyjechało już ponad 1200 razy.
- Pomocy udzielaliśmy najczęściej w przypadku: - urazów, upadków, pobić, wypadków komunikacyjnych, nagłego zatrzymania krążenia, chorób układu oddechowego - powiedziała rzeczniczka pogotowia.
Było też kilka nietypowych interwencji, takich jak:
- samochód, który wjechał w cmentarny płot;
- wypadek paralotniarza;
- mężczyzna ujęty na kradzieży w sklepie, z raną kończyny górnej (badanie alkomatem przez policję wykazało 4 promile alkoholu w organizmie).
Policja podsumowuje Wszystkich Świętych 2024 w Szczecinie
Policja pokusiła się o podobne dane, ale już od 31 października 2024. Okazało się, że przeprowadzono ponad 10 tysięcy kontroli trzeźwości, jednocześnie eliminując z ruchu 24 kierowców. Odnotowano też ponad 300 przypadków przekroczenia prędkości.
- Służby nie odnotowały również żadnych incydentów kryminalnych w rejonie szczecińskich nekropolii i na samych cmentarzach. Możemy zatem podsumować tegoroczne działania policyjne jako efektywne i skuteczne w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i gościom naszego miasta - przekazała policja w Szczecinie.
Jak dodają, w 2024 roku ujęto więcej nietrzeźwych kierowców.
Policja podsumowuje Wszystkich Świętych 2024 na Pomorzu Zachodnim
Jednocześnie otrzymano dane dot. całego województwa zachodniopomorskiego. Jak się okazało, było bezpieczniej niż w 2023 roku.
- Głównym zdaniem policjantów było zapewnienie płynności ruchu przy cmentarzach i na głównych drogach prowadzących do nekropolii. W przypadkach tworzenia się utrudnień w ruchu samochodowym lub pieszym, policjanci ruchu drogowego podejmowali decyzję o ręcznym kierowaniu ruchem, poprzez co na terenie naszego województwa nie doszło do poważnych, długotrwałych zatorów drogowych. Do działań skierowano możliwie dużą ilość policjantów, którzy oprócz swojej pomocowej roli, kontrolowali również prędkość kierujących oraz ich stan trzeźwości. W czasie prowadzonych działań zatrzymano 59 nieodpowiedzialnych kierujących będących pod wpływem alkoholu, gdzie aż 44 z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości; mając powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie zatrzymano 6 osoby, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem środków odurzających - przekazała policja.