Ranking „Wprost” najbogatszych Polaków przed 40.
Poza TOP 10 znalazły się także same sławy. Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny został umiejscowiony na 19. miejscu (130 mln zł). Wśród najbogatszych znalazła się także była tenisistka, Agnieszka Radwańska (24. miejsce, 103 mln zł) czy piłkarz reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak (25.miejsce, 92 mln zł). Na końcu zestawienia znalazła się obecna gwiazda światowego tenisa, Iga Świątek (45 mln zł).
W rankingu znalazły się również takie osoby jak:
- Karol Wiśniewski (Friz),
- Ewa Chodakowska,
- współwłaściciele fabryki mebli Bodzio.
Oto najmłodsi milionerzy w Polsce
Ranking najbogatszych Polaków – geneza
Pierwsze sylwetki najbogatszych Polaków zaczęto publikować już w 1985 roku! Taką inicjatywę zapoczątkował Piotr Gabryel. Później, zamiast sylwetek zaczęto tworzyć rankingi – najpierw 25, 50, a ostatecznie 100 najbogatszych Polaków. Pierwsza setka została opublikowana w 1990 roku. Gdy w 1991 pojawiła się taka kolejna edycja, stwierdzono, że trzeba robić to regularnie. I tak w ciągu roku pojawia się mnóstwo rankingów – najbogatsze Polki, Polacy, młodzi milionerzy.
Ranking jest przedmiotem pracy całego zespołu redakcyjnego. Początki były trudne, gdyż wiele firm nie znajdowało się na giełdzie. Sami „bohaterowie” listy nie do końca chcieli pomagać dziennikarzom. Dlatego jednym z sukcesów „Wprostu” jest dotarcie do takich danych. Odnotował to także znany tygodnik „The Economist”, który zauważył, że choć Polscy miliarderzy nie chcą się dzielić danymi na temat swoich majątków, to dziennikarzom udaje się to ustalić. Pokazuje to też, że Polacy od wczesnych lat. 90. nie mieli problemu ze zbieraniem dużych pieniędzy.
Autor rankingu wielokrotnie też zaznaczał, że z roku na rok będzie coraz więcej milionerów i stanie się to wszystko na naszych oczach, z dnia na dzień. Do dziś możemy podziwiać wielkie rankingi najbogatszych osób.