znani szczecinianie

Radzimir Dębski świętuje swoje urodziny. Nie uwierzysz, jak kiedyś wyglądał!

2024-04-30 8:49

Radzimir Dębski to zdecydowanie jedno z najgłośniejszych nazwisk w polskiej muzyce. Nie przez związane z nim afery, a przez jego imponującą i znaną twórczość. Przypominamy najpopularniejsze występy Radzimira Dębskiego. Odkopaliśmy też jego zdjęcia sprzed prawie 20 lat! Nie poznalibyście go, gwarantujemy.

Radzimir Dębski i jego życie

Radzimir Dębski urodził się 30 kwietnia 1987 roku w Szczecinie jako syn znanego kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz piosenkarki Anny Jurksztowicz. Ma też młodszą siostrę Marię oraz przyrodnie rodzeństwo - Dobromiłę i Tolisława. Rodzina Dębskich strzegła tradycję nadawania staropolskich imion, choć mama Radzimira nie była przekonana do tego pomysłu - wolała nazwać syna Ignacy.

- Tylko w pracy, jak już byłem duży mówili po imieniu, a całe życie posługuję się ksywą z podwórka, której nie wymyśliłem, tylko mi wymyślili. Mama mówi podobnie, bo to się z tego właśnie wzięło. Mówiła Jimmy, bo nie wiedziała, jak się nazywam, przez tydzień nie mogła się nauczyć - powiedział dla Jastrząb Post Radzimir.

Radzimir miał to szczęście, że mama poświęcała jemu sporo uwagi. Gdy tylko została mamą, odstawiła swoją karierę, aby skupić się na wychowaniu swoich dzieci. Dzięki temu Radzimir ma do dziś znakomity kontakt z mamą.

- Był słodkim chłopczykiem zawsze. Nigdy nie był trudnym dzieciaczkiem. Odkąd skończył miesiąc, spał całą noc. Zawsze był pogodny. Od rana gwizdał melodyjki, a ja wiedziałam, że wstał - opowiedziała Jurksztowicz w wywiadzie dla wideoportal.pl

Radzimir od dziecka był otoczony muzyką, dlatego też postanowił pokierować swoją karierę właśnie w tym kierunku. Radzimir Dębski jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Przez długi czas był w związku z Zofią Zborowską, jednak para rozstała się. Obecnie Radzimir jest partnerem Klaudii Wróbel, modelki i psycholożki.

Rozwód Krzesimira Dębskiego i Anny Jurksztowicz

Twórczość Radzimira Dębskiego

Mało kto wie, że to Radzimir Dębski wraz z ojcem Krzesimirem tworzyli muzykę do serialu "Ranczo". Oprócz tego stworzył też muzykę do:

  • Szatan z siódmej klasy
  • Tancerze
  • Przepis na życie
  • Pokaż, kotku, co masz w środku
  • 1920 Bitwa Warszawska
  • Miasto 44
  • Sztuka kochana. Historia Michaliny Wisłockiej
  • Sexify.

Cały świat usłyszał o Radzimirze Dębskim jednak głównie dzięki Beyonce. W 2012 roku wygrał on konkurs na remiks piosenki "End of Time". Obecnie Jimmek dalej pracuje jako kompozytor.

A jak na przestrzeni lat zmieniał się Radzimir Dębski? Nie poznalibyście go!