muzyka

Quiz. Stachursky był bożyszczem Polek. Jak dobrze pamiętasz utwory "Starchursky'ego"? Zobaczymy, czy dasz sobie radę

2024-05-24 8:33

Stachursky przez wiele lat był nie tylko bożyszczem Polek, ale też najpopularniejszym polskim wokalistą. Jego piosenki leciały dosłownie wszędzie, a koncerty oblegano z każdej strony. Postanowiliśmy cofnąć się w czasie - sprawdzamy, czy rozpoznasz po jednym zdaniu największe hity "Stachursky'ego". Zdobędziesz 10 punktów?

Stachursky podbił polską scenę muzyczną

Stachursky, a właściwie Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky urodził się 26 stycznia 1966 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Mało kto wie, że piosenkarz ma prawnicze wykształcenie - ukończone w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Już w latach 80. kierował się ku muzyce i należał do rockowego zespołu. Później poszedł w kierunku disco-polo/pop/muzyki elektronicznej. To ten typ muzyki przyniósł jemu największy rozgłos i mnóstwo nagród. Sporo z jego płyt pokrywało się platynami, a piosenki grano dosłownie wszędzie. Można też śmiało napisać, że był bożyszczem nastolatek i ogólnie kobiet. Zbierały jego plakaty, niektóre jeździły na wszystkie koncerty.

Prywatnie mąż Iwony i ojciec Jacka Juniora.

Przenieśmy się w czasie o kilkanaście lat wstecz. Sprawdźmy w quizie wiedzę z piosenek Stachursky'ego. Potrafisz połączyć utwór z odpowiednią nazwą? Sprawdzimy to!

Quiz. Stachursky i jego największe hity. Rozpoznaj je po jednym zdaniu!

Pytanie 1 z 10
"Za każdy dzień, za każdy szept, za każdą noc"

W galerii możesz zobaczyć, jak zmieniał się na przestrzeni lat Stachursky

Fafa z Suchara Codziennego śpiewa hit Stachursky'ego! Czekamy na duet!