Czy urzędnicy ze Świnoujścia będą chętniej jeździć rowerami?

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Czy urzędnicy ze Świnoujścia będą chętniej jeździć rowerami?

Premia dla urzędników za jazdę na rowerze. Ekologiczny pomysł czy spora przesada?

2021-04-22 13:59

Radny ze Świnoujścia Jan Borowski zaproponował, aby pracownicy miejscowego magistratu dostawali premie za dojazdy do pracy rowerem lub ewentualnie komunikacją miejską. - Chodzi przede wszystkim o to, żeby przekonać urzędników do zostawienia samochodów pod domem - tłumaczy pomysłodawca.

Marzy mi się, żeby Świnoujście było rowerową stolicą Polski oraz miastem czystym i ekologicznym. Chcę, żeby było to miasto, w którym mieszkańcy będą oddychali świeżym powietrzem - to jest pierwszy powód. Drugi to wprowadzenie płatnego parkingu pod świnoujskim urzędem miasta, m.in. dla urzędników. Chciałbym, żeby klienci magistratu, czyli najczęściej mieszkańcy Świnoujścia, mieli godzinę lub dwie darmowego postoju na spokojne załatwienie wszystkie urzędowych spraw. Dopiero kolejne godziny byłyby wówczas płatne. 

A będzie to możliwe dopiero, gdy urzędnicy nie będą zajmowali miejsc parkingowych, zostawiając samochody pod domami.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Pomysł radnego ma jednak wielu przeciwników. 

Osoby, którym mój pomysł się nie podoba, podnoszą najczęściej argument, że urzędnicy i tak zarabiają bardzo dużo i premie będą przesadą. Słyszę, że urzędnikom po prostu się nie należy. Uważam jednak, że osoby, które mówią i piszą takie rzeczy, nie rozumieją idei całego pomysłu. Tu nie chodzi o to, żeby rozdawać pieniądze. To nie zarobki i premie są najważniejsze. Głównym celem jest zadbanie o czystość powietrza i środowiska w Świnoujściu - dodaje Borowski. 

Obecnie pomysł jest tematem publicznej dyskusji w Świnoujściu i na razie nie wiadomo czy zostanie wprowadzony w życie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Raport z anteny 22.04, godz.10