wypadek

Poważny wypadek na S3 przed Szczecinem. Ciężarówka zderzyła się z autobusem

2024-05-21 12:25

Wypadek na S3 za węzłem Gryfino a przed węzłem Klucz, dwa kilometry przed zjazdem na A6. W zdarzeniu brały udział dwa autobusy i samochód ciężarowy. Droga chwilowo zablokowana.

Wypadek na S3 pod Szczecinem

Do wypadku na S3 pod Szczecinem doszło przed godziną 7. Według wstępnych informacji samochód ciężarowy miał zderzyć się z autobusem. Ten pierwszy stanął w ogniu.

- Kierowca samochodu ciążarowego - śmiertelny. Pozostali dwaj kierowcy ranni - przekazał Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Udało nam się dotrzeć do jednej z osób, która widziała wypadek. Prosiła o zachowanie anonimowości.

- Autobusy stały na poboczu, a ciężarówka o nie zahaczyła. Samochód szybko się zapalił. Tyle widziałam - przekazał jeden ze świadków zdarzenia.

Informacje będziemy uzupełniać na bieżąco.

Aktualizacja 12:20

Jak przekazują służby, jeden pas ruchu jest już drożny, jednak dalej występują utrudnienia ns S3 z Gorzowa Wielkopolskiego do Szczecina.

Dodatkowo, Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie przekazała smutną wiadomość - zmarł kierowca autobusu, który był poszkodowany w wypadku. Drugi znajduje się w szpitalu.

Nowe informacje też potwierdzają, jak wyglądał wypadek.

Zepsuty autobus stał na poboczu. Podjechał drugi, techniczny. Nagle ciężarówka uderzyła w tył jednego z autobusów. Auto przewróciło się i stanęło w płomieniach.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?
Listen on Spreaker.