Studencka integracja bez granic
"Transgraniczny Festiwal Kultury" to idealna okazja do spotkania się studentów z Polski i Niemiec w duchu kultury, przyjaźni i współpracy. Każdy dzień oferuje coś wyjątkowego – od edukacji, przez zabawę, po twórcze działanie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie niezapomniana!

i
Polsko-Niemieckie Juwenalia 2025: Program imprezy
11 maja (niedziela) – Edukacyjny początek i odkrywanie Szczecina
Wydarzenie rozpocznie się serią inspirujących warsztatów w Muzeum Techniki, poświęconych odnawialnym źródłom energii i przyszłości mobilności. Studenci będą mogli wziąć udział w zabawnym kursie języka polskiego połączonym ze spacerem po mieście. Następnie przewidziano wspólny obiad, a po nim uczestnicy odkryją „Ukryte historie i tajemne przejścia” podczas zwiedzania Podziemnego Szczecina.
24 maja (sobota) – Kulisy imprezy i muzyczne wieczory
Ten dzień rozpocznie się praktycznymi warsztatami z organizacji dużych wydarzeń – uczestnicy zobaczą od kuchni, jak wygląda przygotowanie dużych imprez. Potem czas na grę miejską, kolację i wieczorne koncerty w ramach festiwalu. Będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale też do bezpośredniego uczestnictwa w jednym z najważniejszych studenckich wydarzeń roku.
25 maja (niedziela) – Sport, kultura i smak regionalnych potraw
Finał imprezy odbędzie się na Wyspie Grodzkiej. Studenci będą mogli wziąć udział w turniejach m.in siatkówki plażowej, badmintona i szachów. Chętni mogą wziąć także udział w rywalizacji w bulle. W strefie muzycznej zagrają DJ-e z Polski i Niemiec, a w warsztatach ekologicznych uczestnicy dowiedzą się, jak dbać o środowisko. W ramach warsztatów kulinarnych wspólnie przygotują tradycyjne dania – zarówno polskie, jak i niemieckie. Nie zabraknie grilla, degustacji lokalnych specjałów, gier planszowych i wspólnego tworzenia mobilnego muralu.

i
Więcej informacji na stronie: „Transgraniczny Studencki Festiwal Kultury”
Projekt „Transgraniczny Studencki Festiwal Kultury” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”.
Kwota dofinansowania 42 247,20 EUR. Środki pozyskane z rezerwy celowej budżetu państwa 5 280,90 EUR.

i
Artykuł sponsorowany