Biegowe Bulwarove

i

Autor: Materiały Organizatora

SPORT

Po raz kolejny szczecinianie mogą aktywnie, w gronie całej rodziny, spędzić wakacje

2024-06-20 6:52

To już 6. odsłona cyklu wydarzeń sportowych "Biegowe Bulwarove". Przez 4 weekendy mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Szczecin będą mieli okazję sprawdzić swoją formę w rywalizacji nad Odrą. Wiek nie ma tu znaczenia.

Będziemy biegać, będziemy na tych Bulwarach intensywnie aktywizować wszystkich mieszkańców i turystów oraz zapraszać do wspólnej zabawy. (...) Mamy do pokonania 5 kilometrów, trasa wyznaczona jest szczecińskimi Bulwarami, zahacza o Wyspę Grodzką, o naszą marinę. Wprowadziliśmy też zawody dla najmłodszych i w tym roku dzieciaczki już 2-letnie, czyli ten rocznik 2022 będzie mógł wystartować w naszych zawodach. Oczywiście dzieci nie będą musiały pokonać 5 kilometrów, a te dystanse są adekwatne do ich umiejętności, do ich możliwości i wieku. Chodzi o biegi do 200 metrów, do 0,5 kilometra, do 600 metrów - w zależności od wieku - mówi Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej Turystyki Wydarzenia. 

KIEDY ODBĘDĄ SIĘ POSZCZEGÓLNE BIEGOWE BULWAROVE?

Przez cały okres letni biegacze w każdym wieku spotkają się na starcie, który zostanie usytułowany na szczecińskiej Łasztowni, 4 razy: 

  • 22 czerwca
  • 20 lipca
  • 24 sierpnia 
  • 7 września. 

Na pierwszy z biegów pozostały już tylko pakiety startowe dla dzieci, natomiast dorośli muszą z bieganiem poczekać do drugiej połowy lipca. Aby zapisać się tutaj

Patronem cyklu Biegowe Bulwarove jest Radio Eska Szczecin!