Ustronie Morskie

i

Autor: pixabay.com

Wakacje 2024

Piękna pogoda nad morzem. W Ustroniu Morskim plażowicze zajmowali miejsca od rana

2024-07-09 10:52

Początek lipca wreszcie nabrał wakacyjnej aury jeśli chodzi o pogodę. Słonecznych dni nie mają zamiaru przegapić plażowicze z Ustronia Morskiego, którzy ruszyli na plażę już z samego rana. Wczasowicze planują wykorzystać upalną aurę przed zapowiadanymi zachmurzeniami.

Pierwsi plażowicze już od samego rana

Ustronie Morskie to jeden z kierunków, który wybierają wczasowicze, by w okresie wakacyjnym zażyć słońca i wypoczynku. Niektórzy chcąc zająć najlepsze miejsce przychodzą na plażę już z samego rana. Tak właśnie postanowiły zrobić osoby, które pojawiły się na piaskach Morza Bałtyckiego chwilę po godzinie 8:00. Pierwszy parawan został wbity w plażę jeszcze przed godziną 9:00, a niektórzy nawet postanowili wejść do samego morza by skorzystać z orzeźwiającej kąpieli. Naturalnie pierwsze miejsca zajęte zostały zaraz przy samym morzu. Złośliwi nazywają najbliższe sąsiedztwo wody strefą VIP. Niedługo po pierwszych wczasowiczach pojawili się kolejni i plaża zaczęła się wypełniać. Nic więc dziwnego, pogoda niedługo zacznie się pogarszać. Termometry z samego rana w Ustroniu Morskim pokazywały 19 stopni Celsjusza, a temperatura do południa będzie tylko wzrastać.

Wakacyjna sonda nad Bałtykiem. Za to Polacy kochają polskie morze #EwelinaPyta

Pogoda nad polskim morzem

Zapowiadane zachmurzenia i deszcze przyjdą do Ustronia jutro (wtorek, 10 lipca) i według prognoz utrzymają się z niewielkimi przejaśnieniami do niedzieli. Wczasowicze nie będą mieli jednak łatwego życia jeśli chodzi o pogodę. Ta, według zapowiedzi ma być w tzw. kratkę. Deszcz i zachmurzenie co kilka dni opuszczać będą nadmorskie kurorty i powracać psując tym samym słoneczną aurę. Długoterminowa pogoda wskazuje okolice 20 stopni Celsjusza, a temperaturę wody nieco chłodniejszą, która nie pozwoli na komfortowe korzystanie z uroków Bałtyku. Mimo mocno upalnego czerwca i rekordowych temperatur, region prawdopodobnie skąpany zostanie w deszczu, a plażowiczom pozostanie oglądanie morza w płaszczach przeciwdeszczowych. Należy więc korzystać z pozostałego słońca jak najdłużej.

Quiz. Wakacje nad morzem, czyli Bałtyk z przymrużeniem oka. Rozwiąż test i sprawdź, czy plażowanie nie ma przed tobą tajemnic

Pytanie 1 z 10
Przenośna składana ścianka służąca do budowy grodu na piaskach, niezbędna na plaży to: