Łąka kwietna Szczecin

i

Autor: Urząd Miasta Szczecin

ekologia

​Pachnące i kolorowe pąki ozdobią kolejne fragmenty naszego miasta

2024-06-12 11:54

Zachwycają wyglądem i jak się okazuje są też stołówką dla wielu gatunków owadów. Chodzi o kwietne łąki, które co raz częściej pojawiają się na pasach zieleni w różnych miejscach Szczecina. Kolejna przy ulicy Jana Królewskiego właśnie została zasiana.

Przybywa kwietnych łąk w Szczecinie

Właśnie zasiano tę na pasie przy ulicy Królewskiego. Na przygotowanym wcześniej gruncie wysiano 20 kg nasion. Użyta mieszanka to w stu procentach rodzime gatunki dostosowane do miejskich warunków. Na pewno będzie różnorodnie, bo mieszanka zawiera prawie 40 gatunków roślin, w tym 7 jednorocznych, a pozostałe – wieloletnie. Łącznie pokryję 10 tysięcy metrów kwadratowych, a wyrosną na niej między innymi maki, rumianki czy szałwia. Jeżeli pogoda na to pozwoli, to pierwsze rośliny będzie można podziwiać jeszcze w tym sezonie. Mamy też tegorocznego debiutanta - to łąka, która po ubiegłorocznym zasianiu pojawiła się już na Psim Polu przy osiedlu Zawadzkiego.

To nie jedyne kwietne łąki w naszym mieście. Kolejne kolorowe pasy można podziwiać między innymi przy Jeziorku Słonecznym, przy ulicy 26 Kwietnia oraz na Gontyny.