Ostrzeżenia IMGW przed burzami! Zachodniopomorskie z 3. stopniem zagrożenia

i

Autor: Wikipedia Commons/IMGW screen

Pogoda

Ostrzeżenia IMGW przed burzami! Zachodniopomorskie z 3. stopniem zagrożenia

2024-07-10 11:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dotyczące gwałtownych burz i porywów wiatru obowiązujące na terenie całego województwa zachodniopomorskiego w dniu 10 lipca. Alert obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 22:00.

Silne burze i deszcz w Zachodniopomorskiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżeń burzowych dla całego województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz części województw wielkopolskiego i pomorskiego. Alerty obowiązują od godziny 14:00 do godziny 22:00, 10 lipca (środa). Wśród zagrożeń IMGW wymienia gwałtowne i silne burze z wyładowaniami atmosferycznymi, ulewne deszcze, porywisty wiatr, a miejscami wystąpić mogą lokalne trąby powietrzne. Ponadto w wielu regionach występuje I oraz II stopień ostrzeżenia przed upałami.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz na wspomnianym obszarze wynosi od 80 do 90 proc. Prognozowane są ulewne deszcze, miejscami od 55 mm do 80 mm oraz porywy wiatru od 90 km/h do aż 120 km/h. Lokalnie burzy mogą towarzyszyć opady gradu. Przedstawiona prognoza może być groźna dla życia lub zdrowia. IMGW zaleca pozostanie w domu, niewychodzenie na zewnątrz bez szczególnej potrzeby oraz zabezpieczenie przedmiotów, które mogą ucierpieć z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe. Alerty meteorologiczne wydane zostały dla całej Polski, szczegółowa mapa dostępna jest na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.