świat

Ona powalczy o koronę Miss Stanów Zjednoczonych. Miss Alabama pod ostrzałem fanów przez swoją wagę

2024-06-12 10:58

Wybory miss na całym świecie wywołują ogrom emocji. Najmocniej odczuwalne jest to w USA, gdzie w 2024 roku o koronę najpiękniejszej powalczy nie tylko transpłciowa kandydatka, ale również plus size. Ta druga obecnie zmaga się z ogromnym hejtem w social mediach.

Miss Alabamy powalczy o koronę Miss Stanów Zjednoczonych. Jest pod ostrzałem przez wagę

Amerykańskie media dosłownie płoną po wyborach na Miss Alabamy. Wyniki ogłoszono pod koniec maja 2024. Miss Alabamy została 23-letnia Sara Milliken. Jednak nie samo jej zwycięstwo rozwścieczyło Amerykanów, a sylwetka miss. Według nich Sara promuje niezdrowy tryb życia, a co najważniejsze - określono nagrodę mianem "fałszywego zwycięstwa".

Co ciekawe, kilka dni temu polski internet obiegła też informacja o nowej Miss Maryland, która jest transpłciowa.

Sara w amerykańskiej telewizji opowiedziała, że od jej zwycięstwa spotyka ją nie tyle fala krytyki, ale też hejtu.

- Popieranie otyłości i kibicowanie jej jest dla mnie szaleństwem - głosił jeden z komentarzy.

Inny komentarz odniósł się do pracy innych dziewcząt.

- Jest wyjątkowo niezdrowa i to policzek dla młodych dziewcząt, które ciężko pracowały i przestrzegały diety, aby zostać królową piękności. To wstyd dla stanu Alabama

Sara nie wytrzymała i skomentowała całą aferę.

- To, co o mnie powiedziano, jest naprawdę obrzydliwe i nie mogę pojąć, jak ludzie mogą uważać, że mówienie takich rzeczy jest w porządku. Najłatwiej byłoby się poddać. Mogłabym ukryć twarz. Przestać publikować posty w mediach społecznościowych. Nie pokazywać się. Zachować spokój aż do zawodów krajowych. Mogłabym się nawet poddać i zrezygnować z tytułu. Ale zamiast tego mówię: SPÓJRZ NA MNIE. Patrz, jak służę mojej społeczności. Zobacz, jak daję z siebie wszystko, przygotowując się do zawodów krajowych. Zobacz, jak znajduję nieśmiałą dziewczynę w pokoju i uczę się jej imienia. Obserwuj, jak nadal wlewam pozytywność do mediów społecznościowych. Patrz, jak miażdżę każdy cel, który sobie wyznaczę. Patrz, jak gonię za tym marzeniem. Zobacz, jak pokazuję każdemu hejterowi, dlaczego kobieta plus size może i powinna być posiadaczką tytułu. Odsuń się i patrz, jak pokazuję wszystkim, którzy we mnie wątpią, że się mylą. Jesteś czymś więcej niż swoje ciało i co ważniejsze… jesteś czymś więcej niż złe rzeczy, które ludzie mówią o Twoim ciele. Porzuciłam to marzenie na 6 lat z powodu bolesnych rzeczy, które ktoś o mnie powiedział. Nigdy, nigdy więcej.

Odeszła z Ich Troje w atmosferze skandalu. Teraz powalczy o tytuł Miss Polski!

Śmieszny scenariusz i uwodzicielska Bullock. Jak dobrze pamiętasz film "Miss Agent"?

Pytanie 1 z 11
Jak brzmi angielska nazwa filmu "Miss agent"?