Turyści nadal nie mogą korzystać z noclegów w hotelach

i

Autor: Pixabay.com Turyści nadal nie mogą korzystać z noclegów w hotelach

Obostrzenia przedłużone. Majówka BEZ WYJAZDÓW. Co na to mieszkańcy Szczecina?

2021-04-14 12:59

"Myśleliśmy, że chociaż na majówkę, będziemy mogli spokojnie wyjechać" - to pierwsze komentarze mieszkańców Szczecina po tym, jak rząd poinformował o przedłużeniu obostrzeń. Minister zdrowia zapowiedział m.in., że do 3 maja zamknięte pozostają hotele. Dla wielu szczecinian wyjazd na krótki urlop stanął pod znakiem zapytania.

Obostrzenia przedłużono do 25 kwietnia, ale od 19 kwietnia otwarte będą żłobki i przedszkola. Hotele pozostaną nieczynne włącznie do 3 maja - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

- Miałem zarezerwowany hotel i nie wiem, co zrobię w tej sytuacji. Od dłuższego czasu planowałem ten wyjazd. Miałem nadzieję, że chociaż na majówkę, będziemy mogli spokojnie wyjechać. Tymczasem okazało się, że mogą mi przepaść pieniądze. Nie wiem, co myśleć na ten temat… - powiedział Radiu ESKA pan Marek, mieszkaniec Szczecina.

W rządowym rozporządzeniu przewidziano kilka wyjątków dotyczących noclegów w hotelach. Chodzi o m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. 

Nadal pozostają zamknięte galerie handlowe, salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

Sonda
Czy wspierasz lokalne knajpy w pandemii?
Raport z Anteny 14.04