Nowy autobus pojawił się na ulicach Świnoujścia. Wyglądem przypomina niewielki futurystyczny pojazd

Do Świnoujścia dotarł nowy autobus, który wygląda niczym bus przewożący turystów na Morskie Oko. To mały, elektryczny pojazd, który jest w stanie zabrać 22 pasażerów. Odbyły się już pierwsze testy w terenie.

Nowy autobus na ulicach Świnoujścia
Autor: Urząd Miasta Świnoujście/ Materiały prasowe

Nowy autobus elektryczny w Świnoujściu

Świnoujście przedstawiło nowy autobus, który napędzany jest silnikiem elektrycznym. Wyglądem przypomina niewielkiego busa, który kojarzy się z przewozami turystów na Morskie Oko w Zakopanem. Sprawdza się jednak w ciaśniejszych uliczkach, jest bardziej ekologiczny jeśli chodzi o emisję spalin i wygląda futurystycznie. O pierwszych przeprowadzonych testach poinformowała prezydent miasta Świnoujście, Joanna Agatowska na swoim fanpage'u na Facebooku:

Jednak szybko uznaliśmy, że najlepszymi recenzentami będą nasi mieszkańcy. Z tego powodu spontanicznie obraliśmy za cel Plac Wolności. Tam zaprosiliśmy Was, mieszkańców, do wspólnej przejażdżki. Wsiadaliście z ciekawością i uśmiechem, a my z radością dowoziliśmy Was na wybrane przystanki, wsłuchując się w Wasze pierwsze wrażenia - czytamy na profilu Facebook prezydent miasta, Joanny Agatowskiej.

Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie

Internauci komentują nowy autobus

Reakcje pierwszych testujących nowy pojazd były entuzjastyczne. Zachwalali przede wszystkim wygodę i ciekawy wygląd:

Jest wygodny, zwinny i krótki. Najbardziej będziemy się cieszyć, jeśli będą punktualne. Jeśli miasto dostanie dotacje z Unii Europejskiej, to niech się nie zastanawia, niech kupuje. Dużo małych autobusów, krótkie trasy i częstsza częstotliwość - czytamy w relacjach pasażerów na stronie Urzędu Miasta Świnoujście.

Niektórzy komentujący post prezydent miasta na Facebooku twierdzą jednak, że nowy pojazd jest za mały.

Fajna inicjatywa z tym autobusikiem elektrycznym ale szczerze wole zwykłe. Telepie w nim jak w tramwaju w szczecinie, nie ma komunikatów głosowych na temat przystanków oraz strasznie mało miejsca. Sam miałem niewielki problem "wygodnie" usiąść oraz dotrzeć do miejsca siedzącego. Dla mnie na wielki minus - napisał w komentarzu jeden z użytkowników.

Prezydent miasta, Joanna Agatowska, podziękowała za opinie, zarówno te pozytywne jak i negatywne. Te, podobnie jak przeprowadzone testy w terenie, są niezbędne do zbadania czy nowy autobus będzie wpisywał się w gusta mieszkańców. Na razie większość zdaje się być zadowolona.

Tak wygląda Świnoujście w okresie jesienno-zimowym:

QUIZ. Rzeki przepływające przez polskie miasta. Sprawdź, ile zdobędziesz punktów!
Pytanie 1 z 10
Przez Olsztyn przepływa...
Szczecin Radio ESKA Google News