świat

Nie żyje słynny "pieseł" z memów Kabosu. Świat pogrążył się w żałobie

2024-05-24 9:40

Cały świat kojarzy słynne memy z "piesełem" rasy shiba inu. Kabosu z Japonii stał się niewątpliwie najpopularniejszym pieskiem na całym świecie. Jak jednak przekazała jego właścicielka, "pieseł" zmarł w nocy 24 maja 2024 po długiej walce z chorobą.

"Pieseł" z memów zmarł po długiej walce z chorobą

Według wielu fanów psów, shiba inu jest bardzo memiczną rasą psa. Wszystko dzięki temu niepowtarzalnemu wzrokowi, ale i reakcją na różne sytuacje. Jeden z przedstawicieli tej rasy stał się nawet inspiracją do memów - Kabusu żył wraz ze swoją właścicielką w Japonii. W swoich social mediach @kabosumama regularnie mogliśmy podziwiać codzienne życie Kabosu, ale i jego współtowarzyszy - trzech kotów.

W 2022 roku świat obiegła wieść, że "pieseł" z memów choruje na białaczkę. Właścicielka robiła wszystko, aby wydłużyć jemu życie, ale i walczyć o jego wygraną z chorobą.

Niestety, o 7:50 (czasu japońskiego) 24 maja 2024 roku Kabusu odszedł z tego świata na Tęczowy Most.

- Odszedł spokojnie - napisała w swoim haiku "mama Kabosu".

Cała opowieść znajduje się na blogu o Kabosu.

Co ciekawe, wielu fanów oburzało się, że Kabosu nie jest słynnym "piesełem" z memów. Jednak właścicielka wielokrotnie udowodniła, że to jej pies znajduje się na słynnym zdjęciu wykorzystywanym w memach.

Leon ma urodziny! Wielka impreza w warszawskim ZOO