Skrzyżowanie - Kliniska Wielkie

i

Autor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie

Najbliższe kilka tygodni bez połączenia z drogą S3 w Kliniskach Wielkich

2020-04-24 10:02

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o utrudnieniach na przebudowywanym odcinku drogi S3 w rejonie miejscowości Kliniska Wielkie. Tamtejsze skrzyżowanie zostanie zamknięte.

Nie będzie możliwości wjazdu od strony Klinisk Wielkich na drogę S3, jak i również zjazdu z drogi S3 do tej miejscowości. Nie będzie też połączenia z S3 od strony drogi powiatowej w kierunku miejscowości Stawno i Strumiany.

Na drugą połowę maja zaplanowano częściowe uruchomienie nowego węzła drogowego Kliniska Wielkie. Wtedy będzie możliwy zjazd z drogi S3 od strony Goleniowa i wjazd w stronę Szczecina na drogę S3, za pomocą łącznic węzła.

Całość przebudowy drogi S3 w tym rejonie ma potrwać do kwietnia przyszłego roku.

Jak informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie: przez najbliższe tygodnie dojazd do miejscowości Kliniska Wielkie możliwy będzie od strony drogi powiatowej prowadzącej od strony Szczecina przez Załom i Pucice, a od strony Goleniowa przez Rurkę i Rurzycę. Na węzłach drogowych Szczecin Dąbie i Goleniów Południe będzie umieszczone oznakowanie wskazujące konieczność zjazdu na tych węzłach w celu dojazdu do miejscowości Kliniska Wielkie.