ranking

Najbiedniejsze miasta w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź nowy ranking

2024-04-29 14:22

"Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytorialnego stworzyła kolejny ranking województw, w którym to poznamy zamożność poszczególnych regionów. Na podstawie danych można stwierdzić, które miasta są najbiedniejsze w Polsce. Jak w rankingu wypada Pomorze Zachodnie? Sprawdź ranking najbiedniejszych miast w województwie zachodniopomorskim!

Zachodniopomorskie to najbogatsze województwo w Polsce

Według najnowszego rankingu "Wspólnota - Pismo Samorządu Terytorialnego" okazało się, że najwięcej wydatków inwestycyjnych w 2020-2022 miało województwo zachodniopomorskie. Wyprzedziło ono m.in. warmińsko-mazurskie czy kujawsko-pomorskie. Samorząd Pomorza Zachodniego może pochwalić się znakomitymi inwestycjami: od remontu dróg, przez budowę ścieżek rowerowych, remont S3 czy inwestycje w jak najnowszy tabor kolejowy. Wyremontowano też Teatr Polski w Szczecinie.

Co ciekawe, w rankingu najbogatszych miast w Polsce na drugim miejscu znalazł się Szczecin. Znalazł się on tuż nad Krakowem i Poznaniem. Do kluczowych inwestycji zaliczono:

Najbogatszym miastem na prawach powiatu okazało się Świnoujście. W tym przypadku oczywiście najważniejszą inwestycją była budowa tunelu pod Świną

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie w całej okazałości. Na otwarcie jeszcze poczekamy

Najbiedniejsze miasta w województwie zachodniopomorskim. Są zaskoczenia?

Jednocześnie opublikowano też ranking wszystkich miast. Na podstawie tego można wywnioskować, które miasta w województwie zachodniopomorskim są najbiedniejsze (przez małe wydatki inwestycyjne).

Quiz. Czy rozpoznasz zachodniopomorskie miasta na podstawie jednego zdania? Test tylko dla prawdziwych bystrzaków

Pytanie 1 z 12
To największe miasto powiatu sławieńskiego
Listen on Spreaker.