Znicz/ zdj. poglądowe

i

Autor: Pixabay

Na czas długiego weekendu łączą siły - Akcja "Znicz"

2022-10-28 14:25

Akcja Znicz 2022. Wszystkich Świętych, to moment, gdy szczecińskie służby współpracują, tak by każdy odwiedzający cmentarze czuł się bezpiecznie. Policja oraz Straż Miejska ze Szczecina również wpisują się w tę zasadę.

Policja oraz Straż Miejska ze Szczecina również wpisują się w tę zasadę, a to w ramach akcji "Znicz". Dotyczy ona przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Strażnicy zwrócą również uwagę na tych, którzy na cmentarz nie pojadą samochodami:

- Patrole usytuowane na zamkniętych odcinkach dróg, które na tzw. rogatkach, zaporach będą stali strażnicy, będą stali policjanci, którzy nie będą dopuszczali do tego, żeby na przykład jakiś niefrasobliwy kierowca wjechał na zamknięty odcinek Ku Słońcu, ponieważ tam będą odbywały się po prostu pielgrzymki pieszych i między innymi czuwanie właśnie nad bezpieczeństwem pieszych zarówno na ciągach komunikacyjnych, tych wysiadających z komunikacji publicznej, przechodzących na przejściach dla pieszych. - mówi Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie.

Akcja "Znicz" potrwa do​ 3 listopada.