Męskie Granie Szczecin

Męskie Granie wraca do Szczecina! Znamy datę kultowej trasy koncertowej

2024-01-31 13:34

Męskie Granie już dwukrotnie odbyło się na płycie lotniska w szczecińskim Dąbiu. W zeszłym roku Szczecin odwiedzili m.in. Mrozu oraz Vito Bambino. Wiemy już, że kultowa trasa koncertowa powróci do stolica Pomorza Zachodniego także w 2024 roku! Poznaliśmy już datę wydarzenia.

Męskie Granie 2024 w Szczecinie - znamy datę 

Jak oficjalnie potwierdził prezydent Piotr Krzystek, Męskie Granie powróci do Szczecina 12 i 13 lipca 2024 roku. Na razie nie wiadomo, gdzie odbędzie się kultowa trasa koncertowa Żywca, ale najbardziej prawdopodobnym miejscem pozostaje płyta lotniska w Dąbiu. To właśnie tam odbyły się dwie poprzednie edycje Męskiego Grania, które przyciągnęły tysiące szczecinian. 

Widzimy się znowu pod sceną! Męskie Granie w Szczecinie 12 i 13 lipca. Wpisujcie w kalendarz - napisał na Facebooku Piotr Krzystek 

Na ten moment nie zostali jeszcze ogłoszeni żadni artyści, którzy wystąpią na Męskim Graniu w Szczecinie. 

Męskie Granie - o festiwalu 

Męskie Granie to trasa koncertowa sponsorowana przez piwo Żywiec od 2010 roku. Co roku nagrywany jest singiel przez tzw. "Męskie Granie Orkiestrę", czyli supergrupę, w której skład wchodzą polskie gwiazdy muzyki popularnej. Festiwal ma charakter objazdowy i po koncertach w największych miastach w Polsce, kończy się finałowym wydarzeniem w Żywcu. 

Do Szczecina Męskie Granie zawitało dwukrotnie, w 2022 i 2023 roku. Festiwal odbywał się za każdym razem na płycie lotniska w Dąbiu. W Szczecinie w ramach trasy koncertowej wystąpili m.in. Mrozu, Vito Bambino, Brodka oraz Kasia Nosowska.

Galerię z ubiegłorocznego Męskiego Grania w Szczecinie zobaczycie poniżej. 

32. finał WOŚP w Szczecinie