Męskie Granie 2023

i

Autor: Maksymilian Daniszewski

Festiwale

Męskie Granie 2024: gdzie się odbędzie? Jak dojechać?

2024-07-12 14:32

Już w ten weekend (12-13 lipca) do Szczecina zawita festiwal Męskie Granie 2024. Zagrają na nim gwiazdy polskiej muzyki, a Szczecin czekają dwa dni pełne muzyki. Jak dojechać do lokalizacji festiwalu? Gdzie zaparkować samochód?

Męskie Granie 2024: jak dojechać?

Tegoroczna edycja Męskiego Grania odbędzie się na polach EPSD Aeroklubu Szczecin. W ostatnim czasie organizowany był tam również Pol'And'Rock Festiwal i wydaje się, że przestrzeń lotniska Szczecin-Dąbie jest idealna pod tego typu imprezy. Niedalekie położenie od centrum, sąsiedztwo prawobrzeża i sprawne ciągi komunikacyjne umożliwiają szybkie przemieszczanie się na i z terenu festiwalu. Jak więc dojechać na Męskie Granie 2024?

Samochodem:

Do EPSD Aeroklubu dostaniemy się od ulicy Hangarowej. To droga, która łączy główną drogę wylotową Szczecina wraz z Dąbiem. Wyjeżdżając z centrum najrozsądniej będzie wjechać na ulicę Gdańską i kierować się w stronę osiedla Słonecznego. Po przekroczeniu Mostu im. Pionierów po lewej stronie znajdziemy ulicę Hangarową. Z kolei jadąc od strony Dąbia musimy wjechać na ulicę Gryfińską i kierować się praktycznie do samego końca drogi, którą będzie łączyła się z docelową ulicą.

Komunikacją miejską:

Linie autobusowe obsługujące przystanki w pobliżu festiwalu:

  • linia A
  • linia B
  • linia nr 73
  • linia nr 97
  • linia nr 77
  • linia nr 64

Linie tramwajowe obsługujące przystanki w pobliżu festiwalu:

  • Linia nr 8
  • Linia nr 7
  • Linia nr 2

Najbliższy terenowi festiwalu jest przystanek Jaśminowa ZUS 11.

Męskie Granie Orkiestra 2024: kulisy powstania "Wolnych duchów"

Męskie Granie ponownie w Szczecinie

Festiwal muzyczny po raz kolejny przyjeżdża do Szczecina. W tym roku nie zabraknie gwiazd wielkiego kalibru i z pewnością szczeciński Aeroklub rozbrzmi znanymi hitami. Podczas dwóch dni koncertów, na dwóch scenach wystąpi ponad 20 artystów z różnych gatunków muzycznych. Na scenie wystąpi m.in uznana wokalistka i autorka tekstów Katarzyna Nosowska, a prawdziwą gratką dla kinomanów będzie występ L.U.C. i jego orkiestry Rebel Babel, która zagra muzykę do filmu "Chłopi". Festiwal wystartuje w piątek, 12 lipca i potrwa do nocy dnia kolejnego. Bilety wyprzedały się błyskawicznie, ale na stronie festiwalu jest możliwość zakupienia wejściówki na piątkowe wydarzenie.

Tak wyglądało Męskie Granie w 2023 roku:

Quiz. Festiwale muzyczne w czasach PRL. Pamiętasz tamte kultowe imprezy?

Pytanie 1 z 10
Za jaką piosenkę Trubadurzy zdobyli „Złoty Pierścień” na V Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1971 roku?