Pierwsza komunia

i

Autor: Pexels/TikTok

komunia święta 2023

Makijaże na komunię jak ślubne? Nowy trend w Pierwszych Komuniach Świętych

2023-05-09 12:29

Pierwsze Komunie Święte rozpoczęte. O ile od dawno wiadomo, że rodzice szaleją w kwestii wyborów sukni, tak mało mówiono o makijażach. Jak się okazało niektóre dziewczynki, mają makijaże na komunię jak panny młode! Jedno nagranie szczególnie rozgrzało sieć

Makijaże na Pierwszą Komunię Świętą. Wygląda to jak na ślub!

Makijaże na komunię dla mamy i babci to norma, ale coraz bardziej modne robią się też dla samych komunistek. Coraz popularniejsze jest rezerwowanie terminów u makijażystek nie tylko na stricte komunię świętą, ale także… próbny makijaż. 

- Od ubiegłego roku jest taki trend. Rodzice stawiają na delikatny makijaż dla dziewczynek. Proszą też o tzw. próbny makijaż dwa tygodnie wcześniej. W tym roku niektórzy są odważniejsi i proszą mnie o makijaże jak na ślub. Odmawiam takich usług – komentuje znajoma makijażystka ze Szczecina.

Jak wyglądała pierwsza komunia święta kilkadziesiąt lat temu?

Jak się okazało, wiele makijażystek podejmuje się jednak tego zadania, jednak nie jest znana cena. Ostatnio Internet, a dokładnie TikToka rozgrzał temat makijażów na komunię świętą. Makijażystka pochwaliła się make-upem dla małej dziewczynki.

Choć wielu internatów zdecydowanie krytykuje ten pomysł, większość jednak nie widzi problemu. Widać komentarze „mała ślicznotka”, „piękny makijaż”.

Bajeczne suknie na Pierwszą Komunię Świętą. Są już zamówienia na 2024

Niedawno pisaliśmy o komuniach świętych z luksusowymi sukienkami. Mało było wiadomo, czy on odnosił się bezpośrednio do Polski. Według naszych informacji niektóre krawcowe miały już klientki, które składają zamówienia na „suknie ślubne” na Pierwszą Komunię Świętą.

- Dostałam zamówienie na taką sukienkę na komunijną na przyszły rok. Koszt może wynieść nawet 1000 zł, bo matka nie jest w stanie stwierdzić, jaki chce materiał. Przyniosła mi zdjęcie sukni ślubnej w typie princess i powiedziała, że coś takiego chce na komunię dla córki. Myślałam, że żartuje, okazało się, że nie – skomentowała nam znajoma krawcowa, która prosi o anonimowość.

Jak dodała, podczas rozmów z jej koleżankami z innych miast zauważyła, że takich zamówień w Polsce pojawia się coraz więcej.