Hotel Gołębiewski

Kolejna zmiana terminu otwarcia hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Co jest przyczyną?

2024-05-29 10:59

Według początkowych prognoz hotel Gołębiewski w Pobierowie miał zostać otwarty w czerwcu 2024 roku. Największy obiekt tego typu w Polsce miał być jedną z największych atrakcji sezonu letniego 2024 na Pomorzu Zachodnim. Na ten moment wiadomo już, że hotel nie otworzy swoich drzwi na gości w zakładanym terminie. co jest tego przyczyną?

Termin otwarcia hotelu Gołębiewski z opóźnieniem 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie był marzeniem Tadeusza Gołębiewskiego, założyciela marki i ikony polskiej branży hotelarskiej. Niestety biznesmen nie dożył otwarcia hotelu sygnowanego swoim nazwiskiem w Pobierowie, który miał być największym obiektem tego typu w Polsce. Początkowo otwarcie "giganta nad Bałtykiem" planowane było już na 2022 rok! Kolejne opóźnienia doprowadziły do ustalenia daty czerwca 2024 roku. Teraz wiemy, że i ta data nie zostanie utrzymana. 

Co jest przyczyną opóźnień? 

Oficjalnym powodem opóźnienia otwarcia hotelu Gołębiewski w Pobierowie są problemy z legalizacją zewnętrznych basenów:

- Dostaliśmy wniosek o przedłużenie terminu na dostarczenie dokumentów. Chodzi o legalizację basenów zewnętrznych. Inwestor nie wyrobił się w czasie, przychyliliśmy się do tej prośby (...) Inwestycja jest olbrzymia, trzeba spełnić masę formalności. Jesteśmy na etapie częściowych odbiorów. Odebraliśmy np. kotłownię - powiedział dla portalu "money.pl" Janusz Zaryczański, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryficach.

Problemy z otwartymi basenami pojawiły się już kilka miesięcy temu. W grudniu zeszłego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryficach wydał decyzję o wstrzymaniu prac na terenie hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Chodziło o 5 basenów, które miały nie posiadać formalnego zezwolenia na budowę:

Obiekty wchodzące w skład kompleksu basenowego nie są wymienione z decyzji o pozwoleniu na budowę budynku hotelowego. Nie obejmuje ich także zatwierdzony w tej decyzji projekt budowlany, nie są one wskazane w projekcie zagospodarowania terenu - czytamy w uzasadnieniu decyzji przez wojewódzki inspektor - wyjaśniał wówczas wojewódzki inspektorat 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy poznamy nową datę otwarcia hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Pewne jest, że po załatwieniu wszystkich formalności natury prawnej, inwestora czeka jeszcze dużo odbiorów. W tym wypadku termin oddania hotelu może się znacznie wydłużyć. 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - co wiadomo o inwestycji? 

Hotel Gołębiewski w Pobierowie ma być największym ośrodkiem turystycznym w Polsce. Budynek będzie miał 13 poziomów, w tym 11 pięter nadziemnych i 2 podziemne. To wszystko pozwoli nawet na 500 pokoi mieszkalnych dla gości. 

Budowa największego hotelu w Polsce była wielkim marzeniem Tadeusza Gołębiewskiego. Niespodziewana śmierć jednego z najbogatszych Polaków także przyczyniła się do opóźnienia prac nad hotelem. Poniżej zobaczycie, jak aktualnie prezentuje się budynek.

Król hoteli spoczął pod Warszawą. Grób Tadeusza Gołębiewskiego robi wrażenie. Przepych aż bije po oczach