Maraton

i

Autor: Organizator

maraton

Jubileuszowy maraton i wyjątkowa trasa!

2024-06-11 20:37

Pod koniec lipca tego roku, w naszym mieście odbędzie się 10. Nocny Maraton Szczeciński i 5. Nocny Półmaraton. Rywalizować będą mogli również najmłodsi.

W związku z jubileuszem ta edycja ma mieć szczególny charakter. Po kilku latach kryzysu, kiedy bieg organizowany był w oparciu o tereny parkowe i leśne wokół Kąpieliska Arkonka i Jeziora Goplany, w tym roku ma wrócić całkiem na ulicę Szczecina, aby Maraton Szczeciński znów miał godny wymiar, jak na duże miasto przystało. Centralnym punktem imprezy będzie nowy Stadion Piłkarski, gdzie na co dzień trenuje i swoje mecze rozgrywa MKS Pogoń Szczecin. Dzięki partnerstwu z jednym z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce to tu będzie start, meta (na płycie boiska), biuro zawodów, całe zaplecze szatniowo-depozytowe i strefa pomaratońska.

Bieg nocny centralnymi ulicami Szczecina na pewno będzie szczególny, bo trasa wytyczona jest w sąsiedztwie charakterystycznych dla Szczecina miejsc: Brama Portowa, Filharmonia Szczecińska, Trasa Zamkowa, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Morskie Centrum Nauki. Jedna pętla ma długość 21 097 m, co daje możliwość organizacji biegu towarzyszącego – 5. Nocnego Półmaratonu Szczecińskiego.

Co ważne, cała trasa wytyczona jest po asfalcie oraz jest w pełni oświetlona. Trasa jest w trakcie procedury uzyskania dla niej atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

To jednak nie koniec atrakcji. Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu o nazwie "Bieg Sowy". Jest to impreza towarzysząca 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego, która odbędzie się na placu przed Miejskim Stadionem Piłkarskim im. Floriana Krygiera od strony ulicy Twardowskiego. Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się w trzech kategoriach wiekowych.

- godz. 18.00 – ok. 200 metrów (dzieci do 6 roku życia, roczniki 2018 i młodsze)

- godz. 18.30 – ok. 400 metrów (dzieci w wieku 7-11 lat, roczniki 2013-2017)

- godz. 19.00 – ok. 600 metrów (dzieci w wieku 12-14 lat, roczniki 2010-2012)

Wszystkie wydarzenia rozpoczną się 27.07. Zapisów szukajcie na stronach organizatora.

Maraton trasa

i

Autor: Organizator