inwestycje

Jest nowy plac w Szczecinie. Jerzy Owsiak na placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2024-05-29 13:56

Już w 2018 roku pojawił się pomysł na utworzenie placu WOŚP w Szczecinie. Do realizacji doszło w 2024 roku i plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagości na szczecińskiej Łasztowni. Na uroczystość przyjechał sam Jerzy Owsiak.

Plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w Szczecinie!

- To miejsce, ta nazwa ma być w waszych sercach, to ma być coś bardzo przyjemnego. To ma być wspomnienie: byłam tu na finale, wrzuciłam złotówkę do puszki – powiedział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji WOŚP, odsłaniając w środę w Szczecinie tablicę na placu nazwanym pl. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Owsiak poinformował że jest to 83 miejsce w Polsce nazwane imieniem WOŚP. Przypomniał, że zawsze przy takich okazach apeluje do samorządowców, by nadanie nazwy WOŚP jakieś ulicy czy placu nie wywoływało emocji i sporów.

- Zawsze mówimy: jak macie się pokłócić w radzie miasta, to w ogóle nie zaczynajcie o tym mówić. Bo potem budzi to może jakieś zastrzeżenia. Oby nie budziło niezadowolenia. To musi być od serca – powtórzył.

Szef WOŚP zażartował, że najlepszym miejscem z patronatem WOŚP jest rondo.

- Bo rondo jest bezkolizyjne. Jeżeli ma jeszcze nazwę WOŚP, wszystko składa się cudownie - powiedział.

W środę przed południem w odsłonięciu tablicy z nazwą nowego placu na szczecińskiej Łasztowni uczestniczył prezydent Szczecina Piotr Krzystek, grupa radnych miejskich, marszałek województwa Olgierd Geblewicz i kilkudziesięciu sympatyków, wolontariuszy WOŚP

Znajduje się tam też instalacja z napisem "SZCZECIN" i figura "Krzysztofa Jarzyny" - bohatera gangsterskiej komedii pt. "Poranek kojota".

KTO POBIJE REKORD WOŚP? | Maks on air