Telefon policyjny

i

Autor: KWP Szczecin

Policja

Jeden telefon uratował życie. Poznajcie bohatera ze szczecińskiej policji

Praca policji nie wymaga jedynie sprawności fizycznej, ale także dużej inteligencji i wyjątkowej empatii. Żywym tego dowodem jest aspirant sztabowy Krzysztof Juszczyk z z Komisariatu Policji – Nad Odrą w Szczecinie, który nie dopuścił do targnięcia się na własne życie 25-latka. Wystarczyła spokojna rozmowa i zrozumienie.

Niebezpieczna próba samobójcza w Szczecinie

Do potencjalnie bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek 10 sierpnia w Szczecinie. Policjanci z Komisariatu Nad Odrą otrzymali zgłoszenie o 25-letnim mężczyźnie, który w wyniku próby samobójczej zranił się w rękę. Kiedy patrol dotarł na miejsce zdarzenie mężczyzny już tam nie było. Wtedy do akcji wkroczył aspirant Krzysztof Juszczyk:

- W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia dyżurny Komisariatu Policji Szczecin – Nad Odrą, asp. szt. Krzysztof Juszczyk ustalił numer telefonu, a następnie zatelefonował do poszukiwanego 25 latka. Ten w ogóle nie chciał powiedzieć, gdzie się znajduje, jak się czuje, ani jak poważny jest jego stan - informuje biuro prasowe szczecińskiej policji

Szczeciński policjant uratował życie niedoszłemu samobójcy

Wskazówki zegara pokazywały coraz mniej czasu, ale asp. Juszczyk się nie poddawał. W końcu jego starania się opłaciły i udało mu się uzyskać adres, pod którym przebywał 25-letni chłopak w kryzysie:

- Policjant od razu przekazał informacje funkcjonariuszom, którzy odnaleźli potrzebującego pomocy. Na miejsce wezwana została załoga pogotowia ratunkowego, pod opiekę której trafił odnaleziony młody mieszkaniec naszego miasta - dodaje zespół prasowy KWP

Gdyby nie pełna empatii i altruizmu postawa policyjnego dyżurnego, cała historia mogłaby zakończyć się tragedią. Gratulujemy Panie Krzysztofie!

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • www.pokonackryzys.pl
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny!