wichura, burza

i

Autor: pixabay.com

pogoda

IMGW ostrzega: Burze mogą zawędrować aż do Szczecina

2023-03-30 8:37

W czwartek, 30 marca, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, które mogą wystąpić na zachodzie kraju, w tym w województwie zachodniopomorskim. Burze mogą dotrzeć aż do Szczecina. Uważajmy na zmienną pogodę.

Burze w woj. zachodniopomorskim

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla trzech powiatów województwa zachodniopomorskiego wydał w czwartek IMGW. Burzom ma towarzyszyć deszcz i silne porywy wiatru. Prognoza dotyczy powiatów myśliborskiego, pyrzyckiego, gryfińskiego.

- Prognozowane są burze, którym lokalnie będą towarzyszyć silne opady deszczu około 20 mm oraz porywy wiatru około 70 km/h – poinformował w czwartek IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 16 do 20 w czwartek. Prawdopodobieństwo pojawiania się zjawiska określono na 80 proc. Mapa burz kończy się na powiecie gryfickim, aczkolwiek istnieje szansa, że burze dotrą aż do Szczecina.

Kiedy wydawane są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej