seriale

Grała córkę Więcławskich w "Ranczo". Teraz Sylwia Gliwa to prawdziwa piękność!

2024-06-18 13:43

"Ranczo" to do dziś jeden z uwielbianych i najchętniej oglądanych polskich seriali. Polacy potrafią nawet z głowy zacytować wiele "powiedzonek"! Jedną z ciekawszych postaci w serialu była Weronika, córka państwa Więcławskich. Co obecnie dzieje się z Sylwią Gliwą? Jak potoczyła się jej kariera aktorska?

Sylwia Gliwa zagrała nie tylko w "Ranczo". To też gwiazda "Na Wspólnej"

Sylwia Gliwa urodziła się 7 czerwca 1978 roku w Tarnowskich Górach. Po ukończeniu liceum, skierowała swoją karierę ku aktorstwu - poszła nawet do Akademii Teatralnej w Warszawie. Skończyła także warsztaty Lee Strasberg Studio w Nowym Jorku. Początkowo występowała w teatrach, a później poszła w kierunku filmów i seriali.

Sylwię Gliwę mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak:

  • Klan,
  • Na dobre i na złe,
  • Kasia i Tomek,
  • Na Wspólnej,
  • Ranczo,
  • Pierwsza Miłość,
  • Powiedz Tak!,
  • Świat Według Kiepskich,

Największą rozpoznawalność zdecydowanie przyniosła jej rola Moniki Zięby w "Na Wspólnej", którą gra nawet do dziś.

W "Ranczo" pojawiła się jako uparta córka Więcławskich, Werka.

- Moja postać ma na imię Weronika i jest córką Więcławskich. Pojawi się dość niespodziewanie i… wywoła spore zamieszanie. Okaże się, że jest feministką, ale nie taką, jak Kazimiera Szczuka czy Kinga Dunin. Powiedzmy, że jej rozumowanie jest nieco bardziej prymitywne. To młoda, wystraszona sytuacją, w której się znalazła, dziewczyna. Musi się bronić, więc wymyśliła, że będzie głosić poglądy feministyczne - opowiadała dla echodnia w 2008 roku Sylwia Gliwa

Aktorzy z serialu Ranczo po latach. Nie do wiary jak bardzo się zmienili!

Sylwia Gliwa prywatnie

Sylwia Gliwa prywatnie spotykała się z m.in. Borysem Szycem i Janem Wieczorkiewiczem. Przez długi czas była w związku też młodszym o 12 lat Szymonem Paneckim.

- Do tej pory nie wierzyłam, że miłość kobiety do dużo młodszego mężczyzny w ogóle jest możliwa. Ale stało się! Jestem zakochana i szczęśliwa - powiedziała Sylwia dla "Twoje Imperium".

Choć mężczyzna był w niej szaleńczo zakochany, para rozstała się. Panecki nawet zarzucał byłej partnerce, że świadomie traktowała go jak chłopca na posyłki.

Później Sylwia Gliwa poślubiła kierowcę rajdowego i dziennikarza, Marcina Biernackiego. Para doczekała się nawet syna - Aleksandra. Niestety, związek trwał do 2019 roku. Obecnie Sylwia Gliwa spotyka się z prezesem firmy informatycznej, Bogumiłem Ziębą.

A jak na przestrzeni lat zmieniła się córka Więcławskich z "Ranczo"? Taką metamorfozę przeszła Sylwia Gliwa!

Najlepszy quiz o Ranczo. Kto grał w serialu "Ranczo"? Połącz aktora z bohaterem!

Pytanie 1 z 20
Ilona Ostrowska w serialu "Ranczo" grała