Jeden z dziesięciu

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=tNISPrXMMUs

QUIZ

Czy pamiętasz najgłupsze odpowiedzi z "Jeden z Dziesięciu"? Sprawdź się w naszym quizie!

2024-05-29 14:12

3 czerwca przypada 30. rocznica pierwszej emisji kultowego teleturnieju "Jeden z Dziesięciu". Mimo że program zawsze trzymał bardzo wysoki poziom kultury, to i tak od czasu do czasu zdarzały się śmieszne wpadki, które stawały się tzw. "viralami" w internecie. Czy pamiętasz je wszystkie?

Na czym polega "Jeden z dziesięciu"? 

"Jeden z dziesięciu" to polski teleturniej oparty na brytyjskim formacie Fifteen to One na licencji All3Media International. To do dzisiaj najdłużej emitowany teleturniej w historii polskiej telewizji. 

Struktura programu jest oparta na trzech etapach. Prowadzący Tadeusz Sztuk w pierwszej fazie zadaje każdemu z uczestników losowe pytanie, na drugim etapie zawodnicy mogą wyznaczać siebie wzajemnie do odpowiedzi, do trzeciego etapu trafia jedynie trójka najlepszych graczy. Gra kończy się w momencie, kiedy prowadzący zada wszystkie 40 pytań. 

Pytania zadawane przez Tadeusza Sztuka dotyczą zagadnień zarówno ze świata nauki, kultury, czy sztuki. Wielu widzów uważa, że "Jeden z dziesięciu" to najtrudniejszy polski teleturniej, który wymaga dużych przygotowań. Nic dziwnego, że w teleturnieju zdarzają się różne wpadki i śmieszne odpowiedzi. Czy pamiętacie je wszystkie? Sprawdźcie się w naszym quizie! 

Jeden z dziesięciu - Quiz z najgłupszych odpowiedzi

Pytanie 1 z 10
Samica jelenia to?
Groby prowadzących i uczestników teleturniejów. Mistrzowie "Va Banque", "Jeden z dziesięciu" i "Miliard w rozumie". Niezapomniani