Pogoda

Burze i ulewy w całym województwie! Ponad 160 interwencji strażaków!

2024-07-10 16:27

Po burzy, która przeszła przez Szczecin, strażacy otrzymali prawie 40 zgłoszeń o powalonych drzewach, połamanych gałęziach, uszkodzeniach samochodów i podtopieniach. W całym województwie PSP odnotowała już 164 zdarzenia związanie z pogodą.

Niespokojne popołudnie w Szczecinie. Powalone drzewa, uszkodzone auta

Burzowy front przeszedł przez Szczecin przed godz. 14. Intensywne opady deszczu i porywisty wiatr spowodowały szkody m.in. w centrum miasta. Wichura powaliła drzewa przy al. Wojska Polskiego i Bohaterów Warszawy. Strażacy pracowali również na ul. Poniatowskiego, gdzie połamane gałęzie zablokowały jezdnię. Wiatrołomy uszkodziły też zaparkowane samochody.

- Mamy 38 zgłoszeń z terenu miasta, w tym cztery uszkodzone pojazdy" – poinformował PAP kpt. Bartosz Janicki, dyżurny komendy miejskiej PSP w Szczecinie. "Była też zerwana sieć sygnalizacji świetlnej na ulicy Zwierzynieckiej w Kijewie, uszkodzony dach budynku jednorodzinnego w Dąbiu, a najświeższe zgłoszenie to uszkodzenie budynku portowej straży pożarnej – dodał Janicki.

Niespokojnie w całym województwie. Setki wyjazdów straży!

PSP i stanowisko zarządzania kryzysowego otrzymują informacje o wiatrołomach i podtopieniach także z innych zachodniopomorskich powiatów. "Na godzinę 14 odnotowaliśmy 164 zdarzenia atmosferyczne na terenie województwa zachodniopomorskiego. Brak osób poszkodowanych" – poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Front burzowy przesuwa się na wschód województwa. IMGW ogłosiło w środę alert III stopnia ostrzegający przed burzami, od godz. 14 do 22. Zapowiadany był porywisty wiatr 90 km/h, lokalnie do 120 km/h; a także ulewne opady deszczu do 55 mm, lokalnie 80 mm.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!