Budowa tunelu w Świnoujściu coraz bliżej ukończenia! Mamy zdjęcia z placu budowy

2023-03-08 12:52

To kluczowa inwestycja nie tylko dla Świnoujścia, ale także dla osób jadących do Niemiec właśnie przez to miasto. Już w maju powinniśmy pojechać ważną drogą, ale na razie pozostaje nam podziwianie stanu prac.

Tunel w Świnoujściu zmienia się w oczach. Jest prawie gotowy!

Można powiedzieć, że trwają prace wykończeniowe. Trwa montaż wszystkich instalacji i wielkie sprzątanie przed układaniem masy bitumicznej.

- W komorze startowej, na wyspie Uznam, trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach technicznych oraz ewakuacyjnych. Na rampie i w samym tunelu drążonym powstaje instalacja hydrantowa. Hydranty rozmieszczone będą co 75 metrów, naprzemiennie, po obu stronach tunelu. W części rampowej montowane są także panele aluminiowe, tworzące elewację. Zasłonią one ściany szczelinowe i instalacje, które są po nich prowadzone i zapewnią łatwy demontaż w przypadku serwisowania instalacji czy kontroli stanu ścian szczelinowych. Zamontowano wentylatory strumieniowe – czytamy na stronie tunel-swinoujscie.pl

Wyjścia ewakuacyjne są uszczelniane, a cała konstrukcja czyszczona. Jak zaznacza wykonawca, zrobiono już około 90% prac, a plac budowy jest już porządkowany.

Tak wygląda na zdjęciach końcówka budowy tunelu w Świnoujściu!

Film z budowy tunelu w Świnoujściu