Zwierzęta

Bezdomniaczki, które żyją za kratkami liczą na otwarcie dla nich swoich domów i serc

2024-06-24 14:47

W najbliższą sobotę [29.06] odbędzie się Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Od godziny 12 do 15 będzie można poznać mieszkańców przytuliska, ale nie tylko.

Aktualnie schronisko zamieszkują 92 psy i 79 kotów, które czekają na swojego człowieka. Te najodważniejsze zaprezentują się na scenie podczas Dni Otwartych. Poznacie również szczegóły dotyczące procesu adopcyjnego oraz dowiecie się, jak przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny.

Na miejscu nie zabraknie wolontariuszy, którzy z chęcią Wam opowiedzą o specyfice swojej pracy. A kto wie, może zapragniecie stać się jednym z nich.

Poznacie także działalność organizacji społecznych, które współpracują ze Schroniskiem, między innymi: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród, Fundacja BatMom dla nietoperzy.

Przewidziane są także atrakcje dla dzieci, takie jak: malowanie buziek, robienie zwierzątek z balonów oraz wóz strażacki.

W niewielkich grupkach będziecie mieli okazję zwiedzić nowy obiekt schroniska, który znajduje się przy ulicy Zwierzęcy Zakątek 1.

Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi