Święto Niepodległości

6. Szczeciński Bieg Niepodległości. Setki biegaczy na Bulwarze Gdańskim [ZDJĘCIA]

2024-11-11 17:13

6. Szczeciński Bieg Niepodległości odbył się tradycyjnie 11 listopada. Uczestnicy rozpoczęli wspólne bieganie na Łasztowni. W wydarzeniu udział wzięło kilkuset biegaczy, którzy walczyli o najlepsze czasy.

Szczeciński Bieg Niepodległości

Po raz kolejny setki uczestników wzięło udział w Szczecińskim Biegu Niepodległości. To już 6. edycja wydarzenia odbywającego się tradycyjnie w dzień 11 listopada. Trasa biegu obejmowała miejsca położone nad Odrą. Start i meta znajdowały się pod Dźwigozaurami na szczecińskiej Łasztowni, następnie biegacze ruszyli w kierunku North East Mariny oraz zrobili kółko na Bulwarze Gdańskim, mijając po drodze Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha

W ramach wydarzenia odbyły się dwa biegi. Pierwszy z nich wystartował o godzinie 13:30. Określany jako Bieg "Polak Mały" był skierowany do najmłodszych uczestników. Następnie o godzinie 15:00 odbył się bieg dla dorosłych. Na Łasztowni rozłożone zostało miasteczko biegowe, w którym były sportowe animacje, zagrzewająca do biegu muzyka oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Frekwencja ponownie dopisała. W biegu udział wzięło kilkaset osób, które w większości ubrane były w biało-czerwone barwy, będące symbole Święta Niepodległości i Polski.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości w Szczecinie

Jest zimno, ale bieganie doskonale rozgrzewa. Na mecie ponadto była gorąca herbata, która dobrze towarzyszyła tym co zakończyli bieg. To już druga edycja, w której biorę udział, podoba mi się trasa, po której biegamy, bo nabrzeże Szczecina obfituje w bardzo ładne widoki. To też czas, dzięki któremu czujemy jedność i solidarność. To szczególny bieg, bo jednak biegamy tutaj w takim patriotycznym uczuciu. Pamiątkowy medal jest dodatkowym motywatorem, bo to nie tylko świetna pamiątka, ale i wyjątkowe trofeum - dla Eska Szczecin News mówił jeden z uczestników biegu.

Sprawdź swoją wiedzę na ten temat odzyskania przez Polskę niepodległości
Pytanie 1 z 10
Po ilu latach zaborów Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku?