Straż pożarna zachodniopomorskie

i

Autor: Państwowa Straż Pożarna

straż pożarna

Zawalił się dach hali produkcyjnej w Białogardzie. Ewakuowano 174 osoby

2024-05-23 12:46

23 maja 2024 roku doszło do zawalenia się części dachu hali produkcyjnej w Białogardzie. W wyniku zdarzenia ewakuowano 174 osoby. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Zawalenie dachu w Białogardzie 

O godz. 11:58 straż pożarna przyjęła zgłoszenie o zawaleniu się części dachu hali produkcyjnej w Białogardzie. Jak poinformował nas rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego mł. bryg. dr Tomasz Kubiak, przyczyną zawalenia się dachu był napór wody. Najprawdopodobniej ma to związek z ostatnimi burzami, które przeszły nad regionem. 

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej. Ewakuowano 174 osoby, wśród których nie ma osób poszkodowanych. Będziemy informować o wszelkich nowych danych dotyczących zdarzenia. 

Alert IMGW w Zachodniopomorskiem

W ostatnich dniach nad regionem przeszły gwałtowne burze, doszło do zalań ulic i podtopień. Wiadomo, że straż pożarna w samym Szczecinie musiała interweniować kilkadziesiąt razy:

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad - ostrzegało w weekend IMGW 

Burze powróciły także w tym tygodniu. Aktualne ostrzeżenia burzowe obowiązują do 23 maja. IMGW jednak zastrzega, że mogą one zostać wydłużone.

Pożar centrum handlowego przy Marywilskiej 44. Strażacy przez wiele godzin gasili szalejący żywioł

Zobacz także: Ogromny wypadek na placu Rodła w Szczecinie

Listen on Spreaker.