Pomorze Zachodnie

Zapadła decyzja. Jeden Bilet Metropolitalny w Stargardzie i Szczecinie

2024-05-27 13:59

To już oficjalne. Wraz ze wprowadzeniem Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej dostępna stanie się możliwość zakupu tzw. Biletu Metropolitalnego, który pozwoli na przemieszczanie się pociągami pomiędzy tymi miastami, a także komunikacją miejską. Dodatkowo poznaliśmy ceny tego wyczekiwanego biletu.

Bilet Metropolitalny dla mieszkańców Stargardu

W rozwiązaniu mowa o bilecie obowiązującym na strefę AB+, a więc uwzględniającą w swoim obszarze połączenia POLREGIO w Szczecinie, Policach, Stargardzie, Goleniowie, Gryfinie oraz Kobylance, a także komunikację miejską w Szczecinie, Dobrej, Kołbaskowie, Policach, Goleniowie, Stargardu, Gryfina i Kobylance. Za bilet zapłacimy następujące ceny:

  • 290 zł za bilet normalny
  • 147,90 zł za bilet uczniowski 
  • 142,10 zł za bilet studencki 

Jak podlicza Urząd Miasta w Stargardzie, takie rozwiązanie to oszczędność nawet do 60% w porównaniu z niezsumowanymi przejazdami we wszystkich miastach, które wejdą w skład strefy AB+. 

Ten bilet miesięczny to atrakcyjna propozycja zarówno dla stargardzian i mieszkańców okolicy uczących się i pracujących w Szczecinie, jak i dla szczecinian, którzy są zatrudnieni w firmach w naszym mieście. W jego cenie będzie można swobodnie zostawić samochód na Park&Ride, jeździć bez ograniczeń pociągami regionalnymi, a dodatkowo korzystać z komunikacji miejskiej. Oferta jest zbudowana tak, że powinna zachęcać do przesiadania się z aut do transportu zbiorowego – cytuje prezydenta Rafała Zająca oficjalna strona miasta Stargard

Ile zaoszczędzą mieszkańcy Stargardu na przejazdach koleją? 

Do tej pory osoby dojeżdżające do Szczecina ze Stargardu musiały liczyć się z wydatkami rzędu 343 zł za połączenia kolejowe POLREGIO, 80 zł za bilet miesięczny na komunikację miejską w Szczecinie oraz 43 zł za bilet miesięczny na komunikację w Stargardzie. Nowe rozwiązanie w postaci Biletu Metropolitalnego obniży te ceny o średnio 170 zł, do 290 zł miesięcznie. 

Wyjątkowy mural ozdobił stację kolejową w Szczecinie