BAJA 2021

i

Autor: Materiały organizatora

Wysoka Grzęda Baja Poland w Szczecinie coraz bliżej!

2021-08-24 7:33

Fani sportów motorowych mogą już zacierać ręce! Już w najbliższy piątek wystartuje największa impreza off-roadowa w kraju. W tym roku kibice mogą liczyć na motoryzacyjne emocje na najwyższym poziomie, ponieważ na liście startowej znalazły się nazwiska z absolutnej światowej czołówki.

Należy zacząć od tego, że w ogóle liczba uczestników tegorocznej Baji po raz kolejny robi wrażenie. W tegorocznej edycji rajdu weźmie udział 110 załóg na różnym sprzęcie. Będą ciężarówki, będą quady, motocykle i oczywiście samochody. Przyjadą do nas zawodnicy z całego świata. Będziemy mieli gości z Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Rosji, Francji, Węgier czy Portugalii. Oczywiście, jak zwykle, kibiców najbardziej będzie interesowała postawa zawodników z Polski. Jeżeli chodzi o naszych reprezentantów, to zdecydowanie najgłośniejszym nazwiskiem jest Krzysztof Hołowczyc. Nie będzie miał jednak łatwego zadania w drodze do mety. Jego rywalami będą m.in. Yasir Seaidan, który jest liderem Pucharu Świata czy Yazeed Al Rajhi, który przewodzi w stawce Pucharu Europy - mówi Mariusz Podkalicki, jeden z organizatorów Wysoka Grzęda Baja Poland. 

Na trasach wyznaczonych w Szczecinie, Drawsku Pomorskim czy Dobrej czeka nas mnóstwo emocji i wydarzeń, dlatego warto zapoznać się z harmonogramem startów:

27 sierpnia - piątek

 • 8.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
 • 9.00-15.00 - Odcinek Testowy - Wołczkowo
 • Od 15.45- Prezentacja zawodników - Szczecin, ul. Szafera
 • Od 16.00 - Odcinek Kwalifikacyjny “Szczecin” - Szczecin, ul. Szafera

28 sierpnia - sobota

 • 9.00-20.00 Miasteczko Rajdowe - Drawsko Pomorskie ul. Toruńska
 • 8.20 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie
 • 14.15 - Odcinek Specjalny “Drawsko Pomorskie” - Poligon Drawsko Pomorskie

29 sierpnia - niedziela

 • 8.00-16.00 Miasteczko Rajdowe - Lotnisko Szczecin-Dąbie
 • 8.50 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
 • 9.20 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
 • 12.10 - Odcinek Specjalny “Lubieszyn-Dobra” - Dobra
 • 12.40 - Odcinek Specjalny “Dobra-Szczecin” - Dobra / Szczecin, ul. Szafera
 • 14.30 - Ceremonia Mety - Lotnisko Szczecin-Dąbie

Warto pamiętać, żeby podczas odwiedzania tras rajdu, pamiętać o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie swoim i innych. 

Oczywiście będą wyznaczone specjalne miejsca i strefy, w których będzie można bezpiecznie obserwować rywalizację zawodników. Oznaczymy je specjalną, charakterystyczną taśmą. Na miejscu będą działali pracownicy służb, którzy pomogą w znalezieniu odpowiedniego i bezpiecznego miejsca, ale także zareagują, gdy ktoś będzie zachowywał się w nieodpowiedni sposób, stwarzając tym samym jakiekolwiek zagrożenie. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, żeby podczas wizyty na trasie rajdu, zawsze, ustawiać się przodem to trasy, do samochodów. Mimo że startują tu kierowcy najlepsi na świecie, zawsze może się coś nieoczekiwanego wydarzyć, więc trzeba być czujnym i nie zbliżać się zbyt blisko do drogi, po której będą poruszały się pojazdy - dodaje Podkalicki. 

Wszystkich szczegółów dotyczących imprezy, wyniki poszczególnych zawodników, przebieg startów znajdziecie na stronie Baji

Koniec koszmaru kierowców. Ulica Szafera w Szczecinie otwarta dla ruchu

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...