Grill czy ognisko możemy organizować tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Opał musi być zgodny z prawem (drewno, podpałka). Nie wolno używać do tego celu śmieci czy odpadów zielonych, co do tej pory często zdarza się na terenach ogródków działkowych.
Polecany artykuł:
O rozsądek apelują szczecińscy funkcjonariusze miejscy.
- Zalecamy dużą ostrożność przy grillowaniu i przy samym rozpalaniu ognia. Przede wszystkim należy pamiętać, że są do tego ściśle wyznaczone miejsca i należy z tych miejsc korzystać. W przeciwnym razie można się narazić na konfrontację albo z policjantem, albo ze strażnikiem miejskim. Niestety zdarzają się amatorzy rozpalania ognisk wprost w lesie. Jest to czyn zabroniony, zagrożony postępowaniem mandatowym w wysokości nawet do 500 złotych - wyjaśnia Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie.
Miejsce to kluczowy element, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to czy palenisko jest odpowiednio zabezpieczone i czy nie występuje ryzyko rozprzestrzeniania się ognia.
Polecany artykuł:
Po zakończonym biesiadowaniu należy również po sobie posprzątać. Za pozostawienie bałaganu możemy zapłacić od 50 do 500 złotych kary.