QUIZ

Tylko 5% odpowie poprawnie na wszystkie pytania w tym quizie geograficznym! Jak dobrze znasz świat?

2024-05-12 13:48

Geografia to przedmiot, który potrafi poruszyć wyobraźnię. Morza, góry i egzotyczne wyspy - każdy z nas śni, aby zwiedzić swój wymarzony zakątek ziemi. Podejmijcie nasze wyzwanie i sprawdźcie, jak dobrze znacie krainy geograficzne całego świata! Założymy się, że nie zdobędziecie kompletu punktów!

QUIZ geograficzny dla maturzystów i nie tylko

Matura z geografii to jeden z najchętniej wybieranych nieobowiązkowych egzaminów dojrzałości. Nie ma w tym nic dziwnego, zakamarki świata poruszają naszą wyobraźnię, a czasami różnorodność naszej planety potrafi mocno zaskoczyć! Podczas matury z geografii trzeba wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Młody adept geografii musi wiedzieć m.in. co wpływa na kierunek wód w rzece oraz jak korzystać z mapy topograficznej. 

My dzisiaj zaproponujemy wam odrobinę prostszy sprawdzian wiedzy z geografii, co nie oznacza, że poradzicie sobie z nim w łatwy sposób! Wyselekcjonowaliśmy 20 pytań o różnym poziomie trudności, niektóre z nich sprawią problem nawet największym znawcom tematu! Czy jesteście gotowi? Nasz quiz geograficzny znajdziecie poniżej!

QUIZ geograficzny "Jak dużo wiesz o świecie?"

Pytanie 1 z 20
W którym kraju znajduje się Machu Picchu?
Matura dla uchodźców z Ukrainy