Akademia Wodorowa. Jakie przyniesie korzyści?
- Studenci będą mogli wykorzystać swoje umiejętności i dalej kształcić się w zakresie energii odnawialnych. Dodatkowo będą mieli szansę na uczestniczenie w licznych projektach, bo o to chodzi, aby Ci młodzi ludzie mogli się zaangażować praktycznie - tłumaczy Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Studentom otworzy to także ścieżki kariery.
- Potencjał wodorowy się zwiększa. Będziemy potrzebowali wykwalifikowanej kadry, chcemy pozyskać specjalistów w technologiach bazujących na wykorzystaniu wodoru. Już teraz widzimy, że chociażby przemysł motoryzacyjny od dłuższego czasu idzie w tym kierunku. Liczymy, że dalsze prace rozwojowe pozwolą na to, aby jak najwięcej tych technologii powstawało. To bardzo duży przeskok, rezygnacja z paliw kopalnych, natomiast nie mamy alternatywy i musimy się przygotować na to, że w przyszłości jednym z tych wiodących paliw będzie wodór - tłumaczy Marek Grab, prezes Grupy Azoty Police.
Polecany artykuł:
Akademia Wodorowa ma ruszyć w marcu. Dla studentów przygotowano blisko sto miejsc. Dodatkowo najlepsi żacy poza szansą na rozwój ścieżki kariery będą mieli okazję na odbycie płatnych staży. Inicjatywa to wspólny projekt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A.