Szczecin przygotowany na zimę
Za oknem coraz zimniej, mieszkańcy Polski coraz częściej obserwują prognozy pogody i czekają na pierwsze opady śniegu. Temperatura w połowie listopada zbliża się do okolicy 0 stopni Celsjusza, szczególnie w nocy i nad ranem. Pojawiają się przymrozki, kierowcy rano zmuszeni są do skrobania szyb swoich samochodów z warstwy cienkiego lodu. Miasto zapewnia, że jest przygotowany na nadchodzący sezon zimowy i nagłą zmianę pogodowej aury.
Jeśli chodzi o zimowe utrzymanie dróg, firmy działające na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego wystawią ok. 40 pojazdów., w tym m.in. pługo-posypywarki, pługi i pługo-piaskarki. Maszyny będą pracowały na ulicach, a także na ciągach a także na ciągach pieszych i rowerowych - wyjaśnia Kacper Reszczyński z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.
Miejska spółka będzie miała do odśnieżenia około 750 kilometrów dróg. To ważne, gdyż synoptycy przewidują pierwszy śnieg już niedługo. Według najnowszych prognoz zimowa aura zawita do nas już na początku grudnia.
Prognoza pogody dla Szczecina
Temperatura zbliży się do granicy bliskiej zeru już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek, 18 listopada termometry wskazać mogą 6 stopni Celsjusza. Będzie tylko zimniej. Z każdym kolejnym dniem powietrze będzie chłodniejsze. I tak według prognoz próg 5 stopni przekroczony ma zostać w środę 20 listopada, a pierwsze 3 stopnie Celsjusza zobaczyć możemy już dzień później - w czwartek 21 listopada.
Na początku grudnia termometry wskazać mogą 2 stopnie Celsjusza, a temperatura spaść może nawet poniżej zera. Co prawda pierwsze przypadki takich wskazań widzieliśmy już w tej jesieni, ale były one mocno regionalne i odbywały się w nocy. Teraz zimowa aura wkracza do nas na dobre i to za dnia. Jak się przygotować na zimę jesienią? Przede wszystkim ciepły i szczelny ubiór na tzw. cebulkę. Warto również przemyśleć poranną wycieczkę do pracy gdyż nieuniknione może być skrobanie szyby z cienkiej warstwy lodu spowodowanej przymrozkami. Należy również pamiętać o wzmacnianiu organizmu witaminą C i witaminą D, której może brakować w okresie zmniejszonej obecności słońca na niebie.
Oto najpopularniejsze nazwy w województwie zachodniopomorskim:
Polecany artykuł: