Szczecin- przebudowa

i

Autor: Materiały Prasowe Urzędu Miasta

Szczecin: komunikacja miejska ominie ulicę Szafera

2020-04-22 18:21

Taką informację podał Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Linie 80, 529 oraz 531 pojadą objazdem.

Zmiany mają związek z sygnałami od pasażerów, którzy skarżą się na niedogodności podczas jazdy komunikacją miejską przez plac budowy. Dodatkowo, korekty w kursowaniu pozwolą wykonawcy szybciej przebudować ulicę Szafera. Przed wyjściem z domu warto zapoznać się ze zmianami:

  • Autobusy linii 80 w obu kierunkach będą kursowały zmienioną trasą: od przystanku „Klonowica Zajezdnia” ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego i dalej bez zmian.
  • Autobusy linii 529 w obu kierunkach będą kursowały zmienioną trasą (dotyczy kursów wydłużonych do pętli „Jaworowa”): od przystanku „Klonowica Zajezdnia” ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego i dalej bez zmian.
  • Autobusy linii 531 w obu kierunkach będą kursowały zmienioną trasą: od przystanku „Klonowica Zajezdnia” ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego, następnie zawrócą na rondzie Olszewskiego, przez al. Wojska Polskiego powrócą do przystanku „Unii Lubelskiej” i dalej pojadą bez zmian.
  • Na zmienionych trasach ww. linii obowiązują wszystkie istniejące przystanki.
  • Przystanki „Zawadzkiego” w obu kierunkach będą całkowicie wyłączone z użytkowania.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 27 kwietnia.