QUIZ

"Świat według Bundych" śmieszył całe rodziny! Jak dobrze pamiętasz kultowy sitcom?

2024-05-23 13:38

Mimo że od końca "Światu według Bundych" minęło już ponad 25 lat, to sitcom wciąż pozostaje jednym z najzabawniejszych programów w historii telewizji. Przygody Ala Bundy'ego i jego problematycznej rodziny śledziły miliony widzów na całym świecie. Jak dobrze pamiętacie ten prześmiewczy serial?

"Świat według Bundych" - jak powstał? 

"Married... with Children" (polskie tłumaczenie: "Świat według Bundych") to amerykański sitcom, emitowany na antenie telwizji Fox w latach 1987-97. Scenarzyści Michael G. Moye and Ron Leavitt wymyślili historię dysfunkcyjnej rodziny, która jest uosobieniem wszystkich stereotypów na temat amerykańskiej klasy średniej. Główna postać Ala Bundy'ego (grana przez Eda O'Neilla), musi zmagać się z kaprysami swoich rozpieszczonych dzieci oraz żony (stąd amerykański temat "Żonaty z dziećmi"). Serial był znany z bezpośredniego i często wulgarnego humoru, przez co niejednokrotnie stawał się przedmiotem kontrowersji. Kilka razy aktywiści próbowali doprowadzić do zdjęcia "Światu według Bundych" z anteny. Za każdym razem wygrywali jednak twórcy programu, a sitcom był grany bez przerwy przez 10 lat! 

Gdzie oglądać "Świat według Bundych"?

Prawa do emisji "Świata według Bundych" w Polsce nabyła telewizja Polsat. 23 maja 2024 roku "Świat według Bundych" trafił oficjalnie do serwisu Polsat Box Go. Aktualnie polscy widzowie mogą oglądać dwa pierwsze sezony kultowego sitcomu. 

Co wiesz o "Świecie według Bundych"?

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Al Bundy?
Świat według Bundych
Najlepsze seriale ostatnich lat — subiektywna lista TOP10