O tym, w jaki sposób najmłodsi szczecinianie poznają zasady ruchu drogowego powiedział nam Paweł Pankau, rzecznik komendy miejskiej policji w Szczecinie.
- Wśród najmłodszych stosujemy naukę poprzez zabawę. Wykorzystujemy w tym celu różnego rodzaju materiały dydaktyczne, takie jak, np. popularny autochodzik. Jest to mata, która ukazuje fragment jezdni z wyznaczonym przejściem dla pieszych. Takie działania sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a ponadto lepiej zapamiętuję wszystko to, o czym mówią policjanci.
Polecany artykuł:
Równie ważne jest uświadamianie nieco starszych mieszkańców Szczecina. Dla nich także, szczecińska drogówka ma specjalne urządzenia i programy profilaktyczne.
- Starsi uczestnicy naszych spotkań, mają okazję założyć tzw. alkogogle. Dzięki nim mogą przekonać się na własnej skórze, jak reagują ich oczy i pozostałe zmysły, kiedy są pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.
Zainteresowania rożnego rodzaju prelekcjami i spotkaniami profilaktycznymi wśród szczecinian jest naprawdę duże. Tylko w zeszłym roku w akcjach szczecińskiej policji wzięło udział ponad 10 tys. mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego.