Kogel-Mogel

i

Autor: screen z Youtube Film Concept

quiz

Quiz z filmów w PRL. Przypasuj postać do konkretnego filmu z PRL!

2024-04-13 15:08

Z tych produkcji słynął PRL. Wiele z nich bawiło Polaków i robi to nawet dziś. Nie tylko „Miś” czy „Kogel-Mogel”, ale również „Seksmisja” oraz „Sami swoi”. Niektóre z nich są nawet często puszczane na lekcjach języka polskiego. A potrafisz do nich przypisać konkretne postacie? Gdzie była Katarzyna Solska? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

PRL w Polsce. Kiedy był?

PRL datuje się na okres od 1944 do 1989 roku. To skrót nazwy Polska Rzeczpospolita Ludowa, ale do 1952 nazywano ją po prostu Rzeczpospolitą Polską. W tym okresie PRL pozostawał pod ogromnym wpływem ZSRR, co widać nie tylko w elementach kultury, ale też i życia codziennego. Rządy w Polsce sprawowała wtedy Polska Partia Robotnicza. Ten okres uznaje się za czas pełny aresztować, dyskryminacji Kościoła Katolickiego, karteczek na jedzenie. Jednak wielu z nas wraca do tego okresu z ogromną nostalgią. Wtedy przecież nic nie brakowało, każdy miał mieszkanie oraz pracę.

Groby z Łodzi cz. 3. Seksbomba PRL i tragicznie zmarli aktorzy. Niezapomniani

Filmy w PRL. Znasz je? Quix

Filmowe klasyki lecą do dziś w polskich telewizjach, dlatego wiele osób z młodszego pokolenia doskonale go zna! W tym czasie powstały takie filmy jak:

  • „Miś”,
  • „Seksmisja”,
  • „Znachor” czy
  • „Człowiek z marmuru”.

Wiele cytatów nieświadomie nawet używamy, a postacie na stałe zapisały się w polskiej kulturze. Większość z nich znasz i kojarzysz. Dlatego sprawdź się w naszym prostym teściku i przypasuj odpowiednią postać filmową do filmu z okresu PRL!

QUIZ. Połącz postacie ze znanymi filmami z PRL!

Pytanie 1 z 12
Postać Ryszarda Ochódzkiego mogliśmy zobaczyć w filmie
Miś

A jak wyglądał Szczecin pod koniec PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia!