Most kolejowy w Siekierkach

i

Autor: Pomorze Zachodnie - Materiały prasowe

Przyciągnie polskich i zagranicznych turystów - niewątpliwa atrakcja regionu w toku budowy

2020-04-22 10:50

Mowa o dawnym moście kolejowym Siekierki - Neurüdnitz, gdzie trwają prace przy trasie rowerowej. W efekcie końcowym możemy spodziewać się również uczty dla oczu, bo powstanie tam specjalna platforma widokowa.

Most w Siekierkach ma stanowić dużą atrakcją turystyczną, nie tylko dla mieszkańców okolic, ale i odwiedzających nas turystów. Mimo pandemii COVID-19 prace przy trasie rowerowej nie ustają. Nieprzerwane działania są ważne z punktu widzenia lokalnej gospodarki, bo mogą ją znacząco ożywiać - jak podkreślił na swoim oficjalnym kanale marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

"Wierzę, że turystyka wróci na swoje należne miejsce w zachodniopomorskiej gospodarce i wciąż będzie napędzała naszą lokalną ekonomię" - powiedział marszałek.

Obiekt w Siekierkach będzie niewątpliwą atrakcją dla polskich i niemieckich rowerzystów. Sam most (660 m długości) połączy znane szlaki rowerowe, które leżą po obu stronach granicy, czyli Trasę Pojezierzy Pomorskich i szlak Odra-Nysa.

Z kolei ze wspomnianej platformy widokowej będzie można obserwować rozmaitą faunę w Dolinie Dolnej Odry, bo mowa tutaj chociażby o ponad 150 gatunkach zwierząt, z czego zachwyt mogą wzbudzać różne, ciekawe ptaki.

Efekt końcowy zaplanowany jest na przyszły rok.