sport

Paryż 2024. Polska-Brazylia. Polacy wygrali z Brazylią. Co za horror w Paryżu! [RELACJA, SKŁAD, WYNIK]

2024-07-31 9:40

Trwają igrzyska olimpijskie w Paryżu. Polska reprezentacja po wygranej w Egipcie jest o krok od awansu do fazy medalowej. Brazylia nie będzie na pewno prostym rywalem dla Biało-Czerwonym. Polacy pokonali Brazylię w aż pięciu setach! Relacja tekstowa poniżej.

Igrzyska w Paryżu 2024. Mecz Polska-Brazylia. Relacja set po secie

Jak na razie awansu do fazy medalowej pewni mogą być Słoweńcy, którzy wygrali dwa spotkania. W takiej samej sytuacji są Włosi. Amerykanie również powinni się już cieszyć z możliwości walki o medale.

SET I

Tomasz Fornal normalnie skakał i się rozgrzewał. Ta informacja powinna uspokoić kibiców, że siatkarz rozegra turniej.

Początek sera bardzo wyrównany, jednak w pewnym momencie nasi siatkarze "stanęli"  i zrobiło się 12:18, co skończyło się też dwoma czasami Nikoli Grbicia. Dzięki dobrej postawie w bloku Polacy dogonili Brazylijczyków na 20:21. Końcówka jednak dla Brazylijczyków.

Pierwszy set kończy się przegraną Polaków 22:25.

Polska 0:1 Brazylia

SET II

Znakomita postawa Polaków na początku seta. Skuteczna zagrywka, bloki i ataki dały wynik 6:1. Znakomicie funkcjonuje też środek i pipe, przy bardzo dobrym rozegraniu Marcina Janusza. Mimo próby walki Brazylijczyków dobra postawa Polaków sprawiła, że prowadzili oni 15:10. Bardzo dobre wejście zaliczył też Kamil Semeniuk. Na zagrywkę jednak wszedł Lucas, który dzięki znakomitym serwisom zdobył asa, ale i trochę "rozbroił nasze przyjęcie". Przerwę wziął Nikola Grbić. Końcówka zdecydowanie należy do Leona, który gra na znakomitym poziomie w ataku. Bartosz Kurek zakończył set asem serwisowym.

Drugi set zakończył się wygraną Polaków 25:19.

Polska 1:1 Brazylia

SET III

Bartosz Kurek został zmieniony przez Łukasza Kaczmarka. Początkowo Brazylia prowadziła nawet 0:3, jednak dzięki świetnej postawie m.in. Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona Polska remisuje 5:5. Pojawił się jednak chwilowy dołek i Brazylia znowu odskoczyła na trzy punkty 8:11. Warto już zwrócić uwagę na znakomitą postawę polskich środkowych - Jakuba Kochanowskiego i Mateusza Bieńka. Niestety, jest za to problem z atakującymi. Wrócił Bartosz Kurek. Dzięki serwisowi Brazylijczycy znowu odskoczyli na 11:15. Polacy ponownie mieli ogromny problem w ataku, doszły też do tego problemy z przyjęciem. Brazylijczycy prowadzili w pewnym momencie 21:16. Tomasz Fornal wszedł do drugiej linii ratować przyjęcie, ale Bartosz Kurek zablokowany. 16:23 dla Brazylii. Na koniec Polacy psują zagrywkę.

Trzeci set kończy się przegraną Polaków 19:25.

Polska 1:2 Brazylia

SET IV

Ponownie Brazylijczycy rozpoczęli dobrze spotkanie. Jest 2:3 dla Brazylii. Polacy mieli problem znowu z atakiem, a Bartosz Kurek dał tzw. serwisowy balonik dla Brazylii. Polacy ofiarnie w obronie, na ogromy plus Paweł Zatorski. Polska reprezentacja odrobiła punkty i prowadziła 5:4. Zdecydowanie na plus gra Kamila Semeniuka, który działa nie tylko w przyjęciu, ale również w ataku. Brazylijczycy za to mają znakomitego zmiennika - Adriano wypada dobrze zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Dzięki jego dobrej grze, ale i niekończeniu ataków przez Polaków, to właśnie Brazylia prowadziła 14:12. Dzięki błędom rywali reprezentacja Polski wyrównała do 16:16. Na zagrywkę wszedł Norbert Huber, który znakomicie zaserwował - piłkę przechodzącą wykorzystał Wilfredo Leon i Polska prowadziła 18:17. Polacy dzięki znakomitej współpracy tzw. blok-obrona prowadzili z Brazylijczykami 20:18. Marcin Janusz zatrzymał blokiem Lucarelliego! Znakomita zmiana Norberta Hubera też pomogła zyskać 3 punktową przewagę - 23:20. Końcówka seta bardzo dramatyczna. Lekki serwis Polaków, tzw. "petarda" ze strony Brazylijczyków. Lucarelli znowu straszył Polaków swoją zagrywką, dlatego Nikola Grbić wziął czas dla polskich siatkarzy. Jedna akcja dzieliła Polaków od doprowadzenia do piątego seta. Dzięki błędowi Brazylijczyków walczymy dalej.

Czwarty set kończy się wygraną Polaków 25:23

Polska 2:2 Brazylia

SET V

Polska zdobyła kluczowy punkt, który przybliża ich do awansu do fazy medalowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Norbert Huber znowu dał kilka rewelacyjnych serwisów. Do tego dochodzi atak i obrona, dzięki czemu Polacy prowadzą 3:1. Znakomity blok Wilfredo Leona na Brazylijczykach. Polacy prowadzili już 6:2. Brazylijczycy jednak nie poddali się i walczyli. Odrobili dwa punkty i było 9:7. Na szczęście też Polaków Lucas zepsuł serwis. Wilfredo Leon też przybliżył Polaków do zwycięstwa - 12:9. Niestety, przez dobrą postawę Brazylijczyków, odrobili oni stratę i było 12:12. Wilfredo Leon wykazał się w zagrywce i zagrał as serwisowy - 14:12. Polska wygrywa z Brazylią 15:12 w piątym secie.

To zwycięstwo spowodowało, że Polacy awansowali do ćwierćfinału. W o wiele gorszej sytuacji są Brazylijczycy - muszą wygrać z Egiptem, ale i liczyć na szczęście w pozostałych wynikach.

Polska 3:2 Brazylia.

Bartosz Kurek o igrzyskach w Paryżu

Igrzyska w Paryżu 2024. Mecz Polska-Brazylia - składy

Pod znakiem zapytania stoi dalej start Tomasza Fornala, który nabawił się kontuzji podczas meczu z Egiptem. O jego starcie dowiemy się zapewne podczas spotkania z Brazylią.