- Udzielamy informacji na każdy temat. Jeżeli jakaś osoba starsza nie wie, w jaki sposób wypełnić dany dokument, załatwić jakąś sprawę lub ma jakiekolwiek pytanie, może się do nas zwrócić, a my zrobimy wszystko, żeby na to pytanie odpowiedzieć. Jesteśmy swoistą bazą wiedzy. Najgorsze jest to, że seniorzy nie mają często dostępu do internetu i nie wiedzą ja zdobyć różne informacje. W takich sytuacja pomagamy znaleźć, np. numery telefonów do różnych instytucji. Wspieramy kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku. Udzielamy im informacji i wskazówek, np. na temat tego jakie obostrzenia i wytyczne sanitarne obowiązują w związku z pandemią.
Polecany artykuł:
Szczecińskie Centrum Seniora chce także zachęcić osoby starsze do różnych aktywności.
- Przed pandemią działaliśmy na żywo. Prowadziliśmy zajęcia z jogi śmiechu, fitnessu. Sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak na nas przeniesienie takich działań do internetu. W związku z tym ruszyliśmy z autorskim projektem "Złączeni Seniorzy". W jego ramach wszystkie zajęcia odbywają się online. Wiemy, że nie wszyscy będą mogli z nich skorzystać, bo nie mają do tego możliwości technicznych. Lepiej jednak, żeby z naszej oferty skorzystała choć część seniorów, niż nikt.
Szczegóły akcji znajdziecie na stronie szczecińskiego Centrum Seniora. Tam znajdziecie również informacje na temat pomocy szczecińskim seniorom, przy sprzątaniu grobów.