Policja Szczecin

i

Autor: Radio Eska Szczecin

policja dzień otwarty

​Mundurowi pokażą swoją pracę "od kuchni"

2023-03-15 14:02

Już jutro (16.03) w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie przy ulicy Kaszubskiej odbędzie się kolejny Dzień Otwarty.

Dzień Otwarty KMP Szczecin. Będzie można poznać tajniki pracy policji

To okazja, aby zajrzeć w miejsca, które na co dzień nie są dostępne. Funkcjonariusze opowiedzą też o wyzwaniach jakich się podejmują podczas służby.

- Będzie można porozmawiać z policjantami reprezentującymi poszczególne wydziały. Będzie możliwość poznania pracy techników kryminalistyki. Oni opowiedzą także o swoim zawodzie; o tym w jaki sposób zabezpieczyć ślady linii papilarnych czy jak zabezpieczyć ślady w postaci zapachów. Pokażemy broń wykorzystywaną przez policjantów. Pojawią się również przewodnicy psów służbowych ze specjalnym pokazem naszych czworonożnych funkcjonariuszy - wylicza Paweł Pankau, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Policja szuka nowych funkcjonariuszy

- Zapraszamy w nasze szeregi. Znajdzie się miejsce i dla Panów, ale i dla Pań. W każdym pionie mamy policjantki, które pełnią służbę. Są kobiety, które kierują ruchem, policjantki prowadzą też chociażby zajęcia profilaktyczne dla najmłodszych Szczecinian. Panie też trochę łagodzą obyczaje, potrafią załagodzić wiele sytuacji konfliktowych - dodaje Anna Gembala, z KMP w Szczecinie.

Drzwi do komendy będą otwarte dla wszystkich odwiedzających od godziny 10:00 do 14:00.