koronawirus

i

Autor: pixabay.com

Medycy wyprowadzają się z domów z powodu koronawirusa. Potrzebna pomoc

2020-03-31 12:04

Z nietypowym apelem wyszła Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. Prosi o pomoc w znalezieniu mieszkań dla lekarzy, którzy na czas epidemii wyprowadzili się z własnych domów​.

A takich, którzy decydują się na opuszczenie własnych domów jest coraz więcej. Powód jest bardzo prosty. Medycy, z którymi rozmawiamy mówią wprost, że boją się o własne rodziny. Boją się, że mimo że sami nie mają objawów, to mogą bliskich zarazić koronawirusem. Z tego powodu wolą być tymczasowo odseparowani.

O pomoc w znalezieniu mieszkań dla lekarzy zaapelowała Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. W informacji OIL Szczecin czytamy:

"Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie poszukuje mieszkań dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do swoich rodzin.

Jeśli masz wolne mieszkanie i chcesz je udostępnić napisz lub zadzwoń do OIL w Szczecinie

biuro@oil.szczecin.pl , tel. 91 48 74 936

Pomóżmy lekarzom w tym szczególnym czasie!"

 W akcję już wcześniej włączył się jeden z domów weselnych. Pokoje zazwyczaj zajęte przez weselnych gości teraz przekazał medykom. Potrzeby są jednak znacznie większe niż możliwości firmy, stąd apel o pomoc, który wystosowała Izba.