Zenek i Sanah

i

Autor: AKPA

QUIZ

Kto to zaśpiewał: Sanah czy Zenek Martyniuk? QUIZ ze znajomości tekstów

2024-07-08 14:39

Sanah i Zenek Martyniuk na pierwszy rzut oka różnią się wszystkim. Jeśli jednak się nad tym trochę zastanowić, to podobieństw jest więcej niż różnic. Zarówno Sanah, jak i Zenek mają ciekawą barwę głosu, są bardzo popularni w swoich gatunkach, a przede wszystkim... mają szalone teksty! Zgadnijcie, kto zaśpiewał dane słowa w naszym quizie.

Sanah i Zenek Martyniuk - prawdziwe gwiazdy polskiej muzyki 

Sanah i Zenek Martyniuk to połączenie, na które mało kto by wpadł. Jeśli jednak zastanowić się nad tym głębiej, to ci muzycy są do siebie naprawdę podobni! Sanah jest królową muzyki pop, a Zenek Martyniuk królem disco polo. Oboje mają charakterystyczną barwę głosu, którą możemy rozpoznać już po kilku sekundach. Przede wszystkim jednak łączą ich fantazyjne teksty... w których czasami nie wiadomo o co chodzi! 

Sanah jest aktualnie po premierze albumu "Bankiet u Sanah", będącego zapisem hitowej trasy koncertowej artystki. W swoim dorobku Zuzia (bo tak naprawdę na imię ma piosenkarka) ma już 4 solowe albumy, a to wszystko w wieku 26 lat! 

Zenek to z kolei prawdziwa legenda muzyki rozrywkowej w Polsce. Wokalista grupy Akcent sprzedał setki tysięcy płyt i doprowadził do znaczącego wzrostu popularności gatunku disco polo. W 2017 roku doczekał się filmu biograficznego zatytułowanego po prostu "Zenek". 

To jak, jesteście gotowi przyjąć nasze wyzwanie? Kto zaśpiewał te słowa - Sanah czy Zenek Martyniuk? Sprawdźcie się w naszym quizie! 

Kto to zaśpiewał - Sanah czy Zenek Martyniuk?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego: "Los chce ze mną grać w pokera, raz mi daje raz zabiera, ja za swoim szczęściem biegnę w świat. Cuda przecież się zdarzają i marzenia się spełniają, los przekorny znowu miłość da"
sanah zdradziła plany na przyszłość. Fani mają powody do radości!